Славили Корманци и Палилула, катастрофа ОФК Рутевца

У Окружној лиги Нишавског округа током минулог викенда одигране су фудбалске утакмице 23. кола.

У комшијском дербију у Корману Слога је са 4:0 савладала тим Јастрепца из Тешице. Голове су постигли Милан Анђелковић у 20. и 34. минуту и Драган Станимировић у 58. и 83. минуту.

А у Алексинцу Палилула је са 2:1 победила Елид из Доњег Душника. У првом полувремену мреже су мировале. Палилула је дошла до предности у 50. минуту поготком Петра Спасића, изједначио је Стефан Милојковић у 62. минуту, а коначан резултат поставио је Ненад Радојковић три минута касније.

Фудбалери ОФК Рутевца играли су у Чапљинцу и доживели праву катастрофу – од тамошњег Радничког изгубили су чак са 6:0.

Остали резултaти:

Доња Расовача: Расовача – Младост (Батушинац) 0:6,
Дољевац: Дољевац – Моравац (ЗаплањскаТопоница) 5:0,
Азбресница: Борац – Сврљиг 4:1, и
Чечина: Моравац – Тасковићи 0:4.

Слободан у овом колу био је Баличевац.

Дољевац је и даље на првом месту, сада са 57 бодова. Када је реч о клубовима са подручја алексиначке општине најбољи пласман тренутно бележи Палилула која је на шестом месту са 33 бода, ОФК Рутевац је седми са 32, а Јастребац заузима девету позицију са 30 бодова, колико има и Победа на осмом месту. Слога је 11. са 26 бодова.

ФК Слога Корман

ПАЛИЛУЛА – ЕЛИД 2:1(0:0)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Слађан Марковћ (Алексинац). Стрелци: 1:0 Спасић у50, 1:1 С.Милојковић у 62, 2:1 Радојковић у 65. минуту. Жути картони: Стевановић, тренер Микић, Петковић (Палилула), С. Милојковић, Марковић, И. Милојковић.

PalilulaПАЛИЛУЛА: Поповић, Љубеновић (од 66. Марковић), Стефан  Стевановић, Станковић, Д. Стевановић (од 38. Јевремовић), Радојковић, Срђан Стевановић (од 52. А. Лазић), Петковић, Јевтић, Спасић, Арсић.

ЕЛИД: М. Н. Јовановић, Шарковић, Лазаревић, Ристић, Стаменковић, С. Милојковић, Марковић, М.В. Јовановић, Митић, И. Милојковић, Живковић.

Фотографије: Корман-Тешица (Ведран Динчић).