Škriljac drži tron, u Kraljevu 11 golova!

Lider prvenstva Opštinske lige, Škriljac iz Bradarca,  nastavio pobedničku seriju. Goleadai u  Gornjoj Peščanici!

U minulom, 10.  kolu Škriljac je u Subotincu savladao Jedinstva iz Bobovišta sa 4:1. Trostruki strelac je Stefan Miletić, jedan gol dodao je Stanković, a pogodak za goste postigao je Ranđelović. Od 70. minuta gosti su igrali sa igračem manje jer je Milenković dobio drugi žuti karton.

Polet iz Vitoševca osvojio je ceo plen u Tešici,  gde je sa 0:1  pobedio ekipu Jastrepca 2022 iz Suhotna. Pogodak za tri boda postigao je Lazić.

Novu pobedu uknjižio je i Rudar 2016  sa Aleksinačkog Rudnika koji je u Rutevcu sa 1:5  savladao istoimenu ekipu. Sudija je dosudio dva penala – po jedan za svaku ekipu, a od 70. minuta Rutevac je igrao sa igračem  manje jer  je Boban Lukić zaradio crveni karton.

U Kraljevu prava goleda – mreže se se tresle čak 11 puta. Kraljevo je sa 6:5 pobedilo ekipu Vukašinovca i tako prekinulo lošu seriju. Aleksandar Rakić je postigao četiri gola, dok je Petar Stanković dva puta pogodio mrežu Vukašinovca. Za goste dvostruki strelci su Stanojević i Živković, a jedan gol postigao je Stefan Milošević.

U Dobrujevcu OFK Sloga – Borac iz Trnjana nerešeno  – 2:2. Gosti su dva puta bili u vođstvu, ali su Dobrujevčani uspeli da poravnaju rezultat  i izbore remi. Na ovoj utakmici sudija je pokazao devet žutih i dva crvena kartona.

Nerešenim rezultatom završen je i meč u Gornjoj Peščanici, Ratar – Crvena zvezda 4:4. Iako su nastupili sa igračem manje i dva puta bili u vođstvu, crveno-beli su dopustili domaćoj ekipi da izjednači rezultat a onda i postigne gol više. Međutim,  u samom finišu gosti su se trgli, uspeli da poravnaju rezultat i osvoje bod.

Slobodna  je bila Mladost 1955 iz Moravca.

Na vodećoj poziciji i dalje je Škriljac, sada sa 27 bodova. Polet je drugi sa 22 boda, Rudar je na trećem mestu i ima 20  bodova, na četvrtooj poziciji je Kraljevo sa 18 bodova, dok petoplasirani Borac ima 16 bodova. Slede: Jedinstvo i Jastrebac 2022 sa po 13 bodova, Vukašinovac je osmi sa 12, OFK Sloga je na deetom mestu sa bodom manje, Mladost 1955 je  deseta  sa 10 bodova, C. zvzda je na 11. mestu sa pet, 12. Rutevac ima četiri boda, a Ratar dva i zauzima 13. poziciju.

ŠKRILJAC – JEDINSTVO 4:1 (1:1)

Igralište Škriljac, Subotinac. Sudija: Stefan Milićević. Strelci: 1:0 S. Miletić u 29, 1:1 Ranđelović u 43, 2:1 S. Miletić u 59, 3:1 S. Miletić u 65, 4:1 Stanković u 84. minutu. Žuti kartoni: Jaćimović, Aleksandar Stevanović (Škriljac), Ljubisavljević, Petrović, Ranđelović (Jedinsto). Crveni karton: Milenković (Jedinstvo) u  70. minutu.

ŠKRILJAC: Golubović, M. Miletić, Andrija Stevanović, Jovanović, Mladenović, Aleksandar Stevanović, S. Miletić, Stanković, Jaćimović, Milunović, Nešić (od 46. Radović).

JEDINSTVO: Petrović, Živković, Milenković, Đorđević, Adamov, Dragićeić, Brzaković, Ranđelović, Ljubisavljević, Stefanović, Zorkić.

JASTREBAC 2022 – POLET 0:1 (0:1)

Igralište u Tešici. Sudija: Željko Stoilkov (Aleksinac). Strelac: 0:1 Lazić u 6. minutu. Žuti karton: Milovanović (Polet).

JASTREBAC 2022: Petrović, Dinić, Ranđelović, Zdravković (od 87. Marinković), Simić, Banković (od 74. Novković), A. Grujić (od 77. Antić), Cenić, Jović, V. Grujić, Ranđelović.

POLET: Veljković, Rajić, Đorđević, Kadrić, Savić, Žiković, Gajić, Malović, Milovanović, Dinić, Lazić (od 66. Veličković).

RUTEVAC – RUDAR 2016  1:5 (1:3)

Igralište „Ratko Žunić“, Rutevac. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Milanović u 3, 0:2 Stojanov u 11, 1:2 Todorović (iz penala) u 38, 1:3 Lazić u 40, 1:4 Branković u 47, 1:5 Đorđević  (iz penala) u 63. minutu. Žuti kartoni: Lukić, Stanojević, Grujić (Rutevac), Ivanović, Milanović (Rudar 2016),  Crveni karton: Lukić (Rutevac) u 70. minutu.

RUTEVAC: Zdravković, Mihajlović, Lukić, Grujić, Todorović, Jovanović, N. Stanković, Mitrović, B. Stanković (od 46. U. Tomić), Stanojević, M. Stanković.

RUDAR 2016: Stojadinović, Petrović, Ivanović, Durmišević, Đurić (od 46. Nikolić, od 58. Dabarčić), Dimitrijević, Milanović, Branković, Đorđević, Stojanov, Lazić.

KRALJEVO – VUKAŠINOVAC  6:5 (3:2)

Igralište u Kraljevu. Sudija: Ivica Stojanović. Strelci: 1:0 P. Stanković u 11, 2:0 Rakić u 21, 2:1 Stanojević u 25, 2:2 Milošević u 38, 3:2 Rakić, 3:3 Stanojević u 54, 4:3 Rakić u 56, 5:3 Rakić u 60, 6:3 P. Stanković u 63, 6:4 Živković (iz penala) u 65, 6:5 Živković u 75. minutu.

KRALJEVO: Stošić (od 64. J. Lazić), Petrović, Marinković, Jovčić, Krstić, V. Stanković, Rakić, S. Lazić, P. Stanković, Radičević, Gojković.

VUKAŠINOVAC: Vidanoić, Milenović, V. Milošević, Petrov, Stambolić, S. Milošević, Živković, Mijailović, Najdanoić, Stanojević, Milojković.

OFK SLOGA – BORAC 2:2 (0:1)

Igralište u Dobrujevcu. Sudija: Emil Živković. Strelci: 0:1 Miloš Zlatanović u 15, 1:1 Živanović u 49, 1:2 V. Stanković u 61, 2:2 Jovanović u 73. minutu. Žuti kartoni: Jovanović, Radovanović (OFK Sloga), Deletić, Grujić, Golubović, Stanković, Mihajloić (Borac).  Crveni kartoni: Nešić (Borac) u 84,  Rančić (OFK Sloga) u 90. minutu.

OFK SLOGA: Milenković, Rančić, Petrović, Živanović, Matić, Radovanović (od 61. Radojković), Dimitrijević (od 46. Milovanović, od 89. Petrović), Lazić, Ivanović, Đorđević, Jovanović.

BORAC: Vučković, Deletić, Jovanović, Grujić, Martin Zlatanović, A. Stanković, V. Stanković, Golubović, Marko Zlatanović, Miloš Zlatanović, Mihajlović.

RATAR – CRVENA ZVEZDA 4:4 (2:3)

Igralište u G. Peščanici. Sudija:  Marko Stanojević. Strelci: 0:1 Anđelinković u 2, 0:2 Jovanović u 23, 1:2 Stanković u 25, 1:3 Todorović u 28,  2:3 Sentić u 43, 3:3 Stanković u 70, 4:3 Sentić u 84, 4:4 Milojević u 89. minutu.

RATAR: Đekić, B. Stanković, Popović, Sentić, Tomić, Džonić (od 56. Mihajlović), A. Stanković, Stevanović, Milanović (od  88. M. Prokić) , I. Prokić, Ivanišević (od 56. I. Todorović).

CRVENA ZVEZDA: Stanisavljević, Živić, S. Todorović, Lazarević, Stepanović, Milojević, M. Todorović, Anđelinković, Vacić, Jovanović.