Шкриљац држи трон, у Краљеву 11 голова!

Лидер првенства Општинске лиге, Шкриљац из Брадарца,  наставио победничку серију. Голеадаи у  Горњој Пешчаници!

У минулом, 10.  колу Шкриљац је у Суботинцу савладао Јединства из Бобовишта са 4:1. Троструки стрелац је Стефан Милетић, један гол додао је Станковић, а погодак за госте постигао је Ранђеловић. Од 70. минута гости су играли са играчем мање јер је Миленковић добио други жути картон.

Полет из Витошевца освојио је цео плен у Тешици,  где је са 0:1  победио екипу Јастрепца 2022 из Сухотна. Погодак за три бода постигао је Лазић.

Нову победу укњижио је и Рудар 2016  са Алексиначког Рудника који је у Рутевцу са 1:5  савладао истоимену екипу. Судија је досудио два пенала – по један за сваку екипу, а од 70. минута Рутевац је играо са играчем  мање јер  је Бобан Лукић зарадио црвени картон.

У Краљеву права голеда – мреже се се тресле чак 11 пута. Краљево је са 6:5 победило екипу Вукашиновца и тако прекинуло лошу серију. Александар Ракић је постигао четири гола, док је Петар Станковић два пута погодио мрежу Вукашиновца. За госте двоструки стрелци су Станојевић и Живковић, а један гол постигао је Стефан Милошевић.

У Добрујевцу ОФК Слога – Борац из Трњана нерешено  – 2:2. Гости су два пута били у вођству, али су Добрујевчани успели да поравнају резултат  и изборе реми. На овој утакмици судија је показао девет жутих и два црвена картона.

Нерешеним резултатом завршен је и меч у Горњој Пешчаници, Ратар – Црвена звезда 4:4. Иако су наступили са играчем мање и два пута били у вођству, црвено-бели су допустили домаћој екипи да изједначи резултат а онда и постигне гол више. Међутим,  у самом финишу гости су се тргли, успели да поравнају резултат и освоје бод.

Слободна  је била Младост 1955 из Моравца.

На водећој позицији и даље је Шкриљац, сада са 27 бодова. Полет је други са 22 бода, Рудар је на трећем месту и има 20  бодова, на четвртоој позицији је Краљево са 18 бодова, док петопласирани Борац има 16 бодова. Следе: Јединство и Јастребац 2022 са по 13 бодова, Вукашиновац је осми са 12, ОФК Слога је на деетом месту са бодом мање, Младост 1955 је  десета  са 10 бодова, Ц. звзда је на 11. месту са пет, 12. Рутевац има четири бода, а Ратар два и заузима 13. позицију.

ШКРИЉАЦ – ЈЕДИНСТВО 4:1 (1:1)

Игралиште Шкриљац, Суботинац. Судија: Стефан Милићевић. Стрелци: 1:0 С. Милетић у 29, 1:1 Ранђеловић у 43, 2:1 С. Милетић у 59, 3:1 С. Милетић у 65, 4:1 Станковић у 84. минуту. Жути картони: Јаћимовић, Александар Стевановић (Шкриљац), Љубисављевић, Петровић, Ранђеловић (Јединсто). Црвени картон: Миленковић (Јединство) у  70. минуту.

ШКРИЉАЦ: Голубовић, М. Милетић, Андрија Стевановић, Јовановић, Младеновић, Александар Стевановић, С. Милетић, Станковић, Јаћимовић, Милуновић, Нешић (од 46. Радовић).

ЈЕДИНСТВО: Петровић, Живковић, Миленковић, Ђорђевић, Адамов, Драгићеић, Брзаковић, Ранђеловић, Љубисављевић, Стефановић, Зоркић.

ЈАСТРЕБАЦ 2022 – ПОЛЕТ 0:1 (0:1)

Игралиште у Тешици. Судија: Жељко Стоилков (Алексинац). Стрелац: 0:1 Лазић у 6. минуту. Жути картон: Миловановић (Полет).

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Ранђеловић, Здравковић (од 87. Маринковић), Симић, Банковић (од 74. Новковић), А. Грујић (од 77. Антић), Ценић, Јовић, В. Грујић, Ранђеловић.

ПОЛЕТ: Вељковић, Рајић, Ђорђевић, Кадрић, Савић, Жиковић, Гајић, Маловић, Миловановић, Динић, Лазић (од 66. Величковић).

РУТЕВАЦ – РУДАР 2016  1:5 (1:3)

Игралиште „Ратко Жунић“, Рутевац. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Милановић у 3, 0:2 Стојанов у 11, 1:2 Тодоровић (из пенала) у 38, 1:3 Лазић у 40, 1:4 Бранковић у 47, 1:5 Ђорђевић  (из пенала) у 63. минуту. Жути картони: Лукић, Станојевић, Грујић (Рутевац), Ивановић, Милановић (Рудар 2016),  Црвени картон: Лукић (Рутевац) у 70. минуту.

РУТЕВАЦ: Здравковић, Михајловић, Лукић, Грујић, Тодоровић, Јовановић, Н. Станковић, Митровић, Б. Станковић (од 46. У. Томић), Станојевић, М. Станковић.

РУДАР 2016: Стојадиновић, Петровић, Ивановић, Дурмишевић, Ђурић (од 46. Николић, од 58. Дабарчић), Димитријевић, Милановић, Бранковић, Ђорђевић, Стојанов, Лазић.

КРАЉЕВО – ВУКАШИНОВАЦ  6:5 (3:2)

Игралиште у Краљеву. Судија: Ивица Стојановић. Стрелци: 1:0 П. Станковић у 11, 2:0 Ракић у 21, 2:1 Станојевић у 25, 2:2 Милошевић у 38, 3:2 Ракић, 3:3 Станојевић у 54, 4:3 Ракић у 56, 5:3 Ракић у 60, 6:3 П. Станковић у 63, 6:4 Живковић (из пенала) у 65, 6:5 Живковић у 75. минуту.

КРАЉЕВО: Стошић (од 64. Ј. Лазић), Петровић, Маринковић, Јовчић, Крстић, В. Станковић, Ракић, С. Лазић, П. Станковић, Радичевић, Гојковић.

ВУКАШИНОВАЦ: Виданоић, Миленовић, В. Милошевић, Петров, Стамболић, С. Милошевић, Живковић, Мијаиловић, Најданоић, Станојевић, Милојковић.

ОФК СЛОГА – БОРАЦ 2:2 (0:1)

Игралиште у Добрујевцу. Судија: Емил Живковић. Стрелци: 0:1 Милош Златановић у 15, 1:1 Живановић у 49, 1:2 В. Станковић у 61, 2:2 Јовановић у 73. минуту. Жути картони: Јовановић, Радовановић (ОФК Слога), Делетић, Грујић, Голубовић, Станковић, Михајлоић (Борац).  Црвени картони: Нешић (Борац) у 84,  Ранчић (ОФК Слога) у 90. минуту.

ОФК СЛОГА: Миленковић, Ранчић, Петровић, Живановић, Матић, Радовановић (од 61. Радојковић), Димитријевић (од 46. Миловановић, од 89. Петровић), Лазић, Ивановић, Ђорђевић, Јовановић.

БОРАЦ: Вучковић, Делетић, Јовановић, Грујић, Мартин Златановић, А. Станковић, В. Станковић, Голубовић, Марко Златановић, Милош Златановић, Михајловић.

РАТАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:4 (2:3)

Игралиште у Г. Пешчаници. Судија:  Марко Станојевић. Стрелци: 0:1 Анђелинковић у 2, 0:2 Јовановић у 23, 1:2 Станковић у 25, 1:3 Тодоровић у 28,  2:3 Сентић у 43, 3:3 Станковић у 70, 4:3 Сентић у 84, 4:4 Милојевић у 89. минуту.

РАТАР: Ђекић, Б. Станковић, Поповић, Сентић, Томић, Џонић (од 56. Михајловић), А. Станковић, Стевановић, Милановић (од  88. М. Прокић) , И. Прокић, Иванишевић (од 56. И. Тодоровић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Станисављевић, Живић, С. Тодоровић, Лазаревић, Степановић, Милојевић, М. Тодоровић, Анђелинковић, Вацић, Јовановић.