Sedam medalja za aleksinačke džudiste

Takmičari Džudo klub „Aleksinac” učestvovali su na 17. po redu međunarodnom turniru „Mladost Evrope” u organizaciji Džudo kluba „Šogun” iz Niša.

Na ovom prestižnom takmičenju izborili su sedam medalja, i to četiri zlatne, jednu srebrnu i dve bronzane i tri peta mesta.

− Ovakvi rezultati doprineli su naš klub osvoji 42 boda i  zauzme visoko osmo mesto u generalnom plasmanu u konkurenciji 43 kluba. To je odličan rezultat kada se ima u vidu da je konkurencija bila zaista jaka i da je ovo prvi nastup naših takmičara u ovoj godini − kaže za naš portal trener Bojana Stanković koja je na turniru bila i jedan od delilaca pravde.

Zlatom su se okitili: Dunja Rusimović (st. poletarke,+43 kg), Petar Stoiljković (ml. dečaci, -46 kg), Vuk Petrović (st. dečaci, -55 kg) i Lazar Rusimović (st. dečaci, +73 kg).

Dunja Ivković osvojila je srebrnu medalju u konkurenciji starijih poletarki u kategoriji do 38 kilograma.

Bronzana odličja izborili su: Ksenija Pavlović (ml. devojčice, -40 kg) i Petra Ristić (st. devojčice, -57 kg). Peta mesta osvojili su i nadomak medalje bili Lav Petrović, Lazar Stamenković i Vasilije Milenković.

Takmičenje je održano u Osnovnoj školi „Miroslav Antić”, a učestvovalo je 418 takmičara iz Srbije, Bugarske i Severne Makedonije.

Fotografije: DŽK „Aleksinac”