Рукометаши декласирали Житорађу

У одложеној утакмици 16. кола Прве лиге – Исток, рукометаши Алексинца на свом  паркету су декласирали екипу Житорађе, победивши са 17 голова разлике – 33:16.

Гости супружили неочекивано јак отпор, па је резултатска клацкалица потрајала до пред крај првог полувремена, тачније до 28. минута, када је резултат гласио 8:8. Тада су изабраници тренера Владана Стошића додали гас и прво полувреме решили у своју корист– 11:8. У наставку Алексинчани нису дозволили никакво изненађење, апсолутно су загосподарили тереном и сасвим заслужено стигли до 15. победе у првенству.

У редовима домаћина најефикаснији су били Немања Ристић са шест и капитен Огњен Тривунац са пет погодака, док је код гостију најрасположенији био Веселин Маљевић са шест голова.

И након овог кола РК Алексинац је на лидерској позицији, сада 30 бодова. У наредном, претпоследњем колу Алексинчани играју још један дерби – у Бољевцу ће одмерити снаге са Ртњем.

АЛЕКСИНАЦ – ЖИТОРАЂА 33:16 (11:8)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 60. Судије: Иван Голубовић (Власотинце), Милан Јанковић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 4 (4), Житорађа 2 (1). Искључења: Алексинац 2, Житорађа 6 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Јовановић, Нисић 2, Живановић, Ристић 6, Миљковић 2, Бојовић 1, Савић 4, Стефановић 4, Тривунац 5, Митровић, Милановић, Недељковић 1, Степановић 4, Ивановић, Пекас 1, Станојевић 3.

ЖИТОРАЂА: Славковић, Динић 3, Златановић, Марко Стојановић, Тасић, Матеја Стојановић 3, Усковић 1, Јанковић 1, Митровић, Маљевић 6, Денић, Филиповић 1, Ранђеловић 1.

Фотографије: РК Алексинац