„Рудари” уписали и четврту рецку уз хет-трик Стојановића

Фудбалери Рудара 2016 опет су заблистали у пуном сјају.

У четвртом колу Окружне лиге „рудари” су на Алексиначком Руднику чак са 7:0 савладали тим Баличевца! Хет-трик постигао је млади и талентовани Никола Стојановић, а по један гол дали су Андрија Стевановић, Никола Костић и Петар Ђорђевић. У 14. минуту играч гостију Павловић грешком је погодио сопствену мрежу.

Утакмица је била чврста и борбена, али без жутих и црвених картона. Ово је четврта победа заредом екипе са Алексиначког Рудника уз одличну гол-разлику од 25 датих и само два примљена гола!

У Корману Слога је забележила прву победу у новом првенству; са 4:0 савладала је тим Борца из Азбреснице.

Јастребац је у Тешици поражен од Мекиша са 3:0, док је Полет из Радевца у Јовановцу са Слогом из овог села играо нерешено 2:2.

У Витошевцу Полет је од Малошишта изгубио резултатом 0:3.

Рожина: Наисус – Тасковићи 4:1,
Мерошина: Рад – Арбанасце 5:1, и
Шарлинац: Топлица – Моравац (Чечина) 4:1.

Слободан је био Раднички из Кочана.

Рудар је први на табели са 12 бодова, колико има и Малошиште на другом месту. Што се осталих клуба са подручја ФСО Алексинац тиче, пласман је следећи: Јастребац је на осмом месту са шест бодова, Слога из Кормана је 11. са три бода, Полет из Радевца заузима 13. позицију са два бода, а његов имењак из Витошевца је 14. без бодова.

После трећег кола Победа из Русне је одустала од такмичења, тако ће се се ове године у Окружној лиги надметати 17 клубова.

РУДАР 2016 – БАЛИЧЕВАЦ 1974 7:0 (5:0)

Градски стадион, Ал. Рудник. Гледалаца: 200. Судија: Сава Стефановић (Моравац). Стрелци: 1:0 Стојановић у 12, 2:0 Павловић (аутогол) у 14, 3:0 Стојановић у 27, 4:0 Стевановић у 27, 5:0 Костић у 31, 6:0 П. Ђорђевић у 77, 7:0 Стојановић (из пенала) у 85. минуту.

РУДАР 2016: А. Ристић (од 46. Младеновић), Ивановић, Стевановић, Дурмишевић (од 60. Петровић), Ђурић, Станковић, П. Ђорђевић, М. Земљак (од 66. Милановић), Гојковић, Костић, Стојановић.

БАЛИЧЕВАЦ 1974: В. Микић, Марко Микић, У. Микић, Јовановић, Павловић, Милић, Стаменковић, Илић, Павловић, Милановић (од 46. Павловић), Марко Микић.

ЈАСТРЕБАЦ – МЕКИШ 0:3 (0:2)

Игралиште Јастрепца у Тешици. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелци: 0:1 А. Ђорђевић у 14, 0:2 А.Ђорђевић у 27, 0:3 Н. Ђорђевић у 75. минуту. Жути картони: А. Стојановић, Ђукић, Лукић (Јастребац), Н. Ђорђевић, А. Ђорђевић, Илић, Стаменковић, М. Здравковић. Црвени картон: Цакић (Јастребац) у 17. минуту.

ЈАСТРЕБАЦ: Ј. Стојановић, Симоновић (од 46. Станковић), А. Стојановић, мирковић, Ђукић, Д. Ценић (од 88. Врбић), Тасић, Марковић(од73. Крстић), Лукић, Ђорђевић, А. Динчић.

МЕКИШ: Јовановић, С. Здравковић, Додић, Крстић, А. Ђорђевић (од 84. М. Здравковић), Стаменковић (од 68. Гроздановић), Живковић, Павловић (од 46. Милић), Илић, Н. Ђорђевић (од 84. Недељковић), В. Ђорђевић (од 68. Каркић).

СЛОГА (К) – БОРАЦ 4:0 (1:0)

Игралиште Слоге у Корману. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Рајковић у 6, 2:0 Маринковић у 56, 3:0 Недељковић у 80, 4:0 Маринковић у 86. минуту.

СЛОГА (К): Бркић, Стојиљковић, Л. Стојковић, Ђорђевић, Маринковић, Недељковић, Ј. Стојковић (од 46. Анђелковић), М. Прокић, Михајловић, И. Прокић, Рајковић.

БОРАЦ: Михајловић, Станисављевић, Стојановић, П. Перић, М. Ђорђевић, Николић, Илић, Н. Милетић, Ђ. Ђорђевић, П. Милетић, Д. Перић.

СЛОГА (Ј) – ПОЛЕТ (Р) 2:2 (1:1)

Игралиште у Јовановцу.Гледалаца: 150. Судија: Марко Станојевић (Моравски Бујмир). Стрелци: 1:0 Денић у 11, 1:1 А. Стевановић у 17, 1:2 Н. Радојковић у 81, 2:2 Миловановић у 86. минуту. Жути картони: Пешић, Увалин (Слога), Николић, А. Стевановић, Петровић, Пејчиновић (Полет). Црвеникартон: Станковић (Слога) у 68. минуту.

СЛОГА (Ј): Динчић, Денић, М. Стојановић, Данијел Пешић, Дејан Пешић, Тошић, Јанковић (од 29. Н. Младеновић, од . 46. Станковић), Мићић, А. Стојановић, Увалин, Миловановић.

ПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Петровић, Р. Јанковић, Михајловић, М. Радојковић, Анђелковић (од 53. Милорадовић), Ишпановић, Н. Радојковић, Ружић, А. Стевановић, Николић.

Никола први на листи

Никола Стојановић

На листи стрелаца Окружне лиге први је фудбалер Рудара 2016 Никола Стојановић који је у минула четири кола постигао осам голова. Са голом мање, на другој позицији је његов клупски друг Остоја Лазић, док трећу позицију са шест голова из три меча држи Урош Јовановић, играч Рада из Мерошине.

У Окружној лиги до сада су се мреже затресле укупно 151 пут, 11 голова је постигнуто са пенала, а пао је и један аутогол.

Фотографије: Милан Јовановић, ФК Рудар 2016, Инстаграм ФК Јастребац Тешица