Rudar Alpos Moravac

„Rudari” priželjkuju plasman u Zonu

Na otvaranju prvenstvene sezone na Aleksinačkom Rudniku, fudbaleri Rudar Alposa osvojili su ceo plen pošto su sa 3:2 pobedili Moravca iz Zaplanjske Toponice. Prednost „rudarima” omogućio je kapiten Aleksandar Zemljak već u 2. minutu i tako je ostalo do kraja prvog dela utakmice. U drugom poluvremenu došlo je do totalnog preokreta: u 52. minutu Nemanja Dodić doveo je goste do egala, a šest minuta kasnije i do prednosti – 1:2. Međutim, dva minuta kasnije Miloš Stanković je poravnao rezultat, a u samom finišu utakmice preciznim udarcem sa bele tačke doneo je svom timu dragoceni trijumf.

Trener Dragan Milošević − Obe ekipe su žarko želele pobedu. Ipak, presudila je veća želja mojih igrača za pobedom koja će nam svakako biti vetar u leđa za naredne mečeve − kaže za naš portal Dragan Milošević, trener Rudar Alposa. − Utakmica je bila krajnje neizvesna od početka do samog kraja, ali vrlo fer i korektna. Što se novog prvenstva tiče, mi ne krijemo ambicije; naša želja je osvajanje jednog od prva tri mesta i, ako se ukaže prilika, plasman u viši stepen takmičenja − ističe Milošević.

Inače, pred start jesenjeg dela šampionata Okružne lige redove Rudar Alposa pojačala su petorica igrača: Miloš Stanković je došao iz Moravice (Subotinac), Filip Nikolić iz Borca (Trnjane), Andrija Ilić iz Napretka (Krušje), a tu su i dvojica momaka iz Rudarove omladinske škole fudbala, Miloš Ivanović i Mihajlo Pavlović. Iz kluba su otišla trojica fudbalera: Stefan Vidojković i Stefan Petrović su novi članovi Bukovika (Ražanj), dok će Bojan Marković ubuduće nositi dres subotinačke Moravice.

Na spisku 22 igrača

RudarAlpos

U novoj takmičarskoj sezoni trener Rudar Alposa Dragan Milošević na raspolaganju ima 22 igrača. To su: golman Danilo Mladenović i igrači Aleksandar Durmišević, Filip Nikolić, Nikola Radonjić, Smiljan Stojanov, Novak Stojanović, Aleksa Stoimenović, Denis Jovanović, Miloš Stanković, Aleksandar Zemljak, Stefan Golubović, Vladimir Gojković, Miroslav Jevremović, Ranko Milošević, Njegoš Radulović, Lazar Radulović, Đorđe Galić, Aleksandar Đorđević, Nikola Milojević, Andrija Ilić, Miloš Ivanović i Mihajlo Pavlović.