„Рудари” наставили тријумфални низ, пола туцета голова у мрежи Корманаца

У 19. колу Окружне лиге, лидер првенства, Рудар 2016, забележио је нову победу и уписао три нова бода. На Градском стадиону у Алексинцу, где је Полет из Радевца био домаћин, Рудничани су савладали Радевчане са 2:5.

− Одиграли смо зрелу утакмицу. Од првог минута смо загосподарили тереномтако да наша победа уопште није долазила у питање − казао је за наш портал Никола Костић, тренер Рудара 2016.

Слога из Кормана доживела је праву канонаду у Мекишу, где је истоимена екипа победила са 6:0. На гостовању у Баличевцу, Полет из Витошевца савладао је екипу Баличевца са 3:5.

У овом колу слободан је био Јастребац из Тешице.

Остали резултатити:

Тасковићи – Малошиште 1:1,
Арбанасце – Наисус (Рожинa) 1:2,
Моравац (Чечина) – Слога (Јовановaц) 0:0,
Борац (Азбресница) – Рад (Мерошинa) 2:2, и
Раднички (Кочане) – Топлица (Шарлинaц) 2:0.

Рудар 2016 и даље заузима челну позицију на табели, сада са 50 бодова, Малошиште је и даље  на другом месту, али због ремија против Тасковића има два бода мање у односу на тим са Алексиначког Рудника.

Када је реч о осталим екипама са подручја ФСО Алексинац, пласман је следећи: Полет из Радевца је на седмој позицији са 28 бодова, са три бода мање Јастребац из Тешице је на 10. месту, Полет из Витошевца је 13. са 16 бодова, док је Слога из Кормана 15. са осам бодова.

ПОЛЕТ (Р) – РУДАР 2016 2:5 (0:3)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 100. Судија: Радован Милићевић. Стрелци: 0:1 Лазић у 29, 0:2 Лазић у 32, 0:3 Ђокић у 35, 0:4 Митровић у 78, 0:5 Милосављевић у 74, 1:5 Митровић у 78, 2:5 Н. Радојковић у 84. минуту.

ПОЛЕТ (Р): Миљковић, Николић, Вељковић, Јовановић, Милошевић, Р. Јанковић, Михајловић, М. Радојковић, Н. Бабић, Митровић (од 80. Ружић), Н. Радојковић.

РУДАР 2016: Алекса Ристић (од 46. Младеновић), Нешић (од 46. Ивановић), Николић, Арсић, Станковић, Ђурић (од 34. Стевановић), Ђокић (од 46. Поповић), Лазић (од 46. Милосављевић), М. Ристић, Ђошев, Пејковић.

МЕКИШ – СЛОГА (К) 6:0 (2:0)

Игралиште ФК Мекиш. Гледалаца: 100. Судија: Јана Стојановић (Ниш). Стрелци: 1:0 В. Ђорђевић у 11, 2:0 Маринковић у 21, 3:0 А. Ђорђевић у 50, 4:0 Прокић у 64, 5:0 Прокић у 66, 6:0 А. Ђорђевић у 73. минуту.

МЕКИШ: Поповић, Стојиљковић, Додић, Благојевић (од 55. Перић), Павловић (од 57. Милосављевић), А. Ђорђевић, Маринковић (од 55. Прокић), Гроздановић, Крстић (од 47. Славковић), Н. Ђорђевић, В. Ђорђевић.

СЛОГА (К): Недељковић, Радојковић, Л. Стојковић, Марјановић, Стевановић, Ђорђевић, Бранковић (од 63. Китановић), Димитријевић (од 65. Крстић), Марковић (од 75. Ј. Стојковић), Војиновић, Ракић.

БАЛИЧЕВАЦ – ПОЛЕТ (В) 3:5 (1:3)

Игралиште ФК Баличевац. Гледалаца: 50. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 0:1 Рајић у 12, 0:2 Чекрлић у 13, 0:3 Јовић у 27, 1:3 Миленковић у 35, 2:3 Миленковић у 57, 3:3 Микић у 66, 3:4 Л. Бабић (из пенала) у 80, 3:5 Л. Бабић у 84. минуту. Жути картони: Милић (Баличевац), Вељковић, Богдановић (Полет). Црвени картон: Стојановић (Баличевац) у 80. минуту.

БАЛИЧЕВАЦ: Микић, Ђ. Чакић, Јовановић, Стојановић, Н. Милић (од 87. Павловић), М. Илић, Н. Илић, Миленковић (од 80. Стевановић), Станојевић (од 46. С. Милић), Милановић (од 85. Стошић), М. Чакић.

ПОЛЕТ (В): Вељковић, Рајић, М. Динић (од 85. Николић), Бјелић, Ристић, Богдановић, Н. Динић, Ракић, Јовић, Чекрлић, Л. Бабић.

Фотографије: Милан Јовановић