Рудар 2016 нови зонаш, а ко се сели у нижи ранг?

У Окружној лиги Нишавског округа одиграни су мечеви последњег, 34. кола. Од укупно осам утакмица, у ствари, одигранесу три, две су прекинуте, а три регистроване службеним резултатом.

Да кренемо редом.

На гостовању у Чечини, лидер првенства и нови зонаш, Рудар 2016 са Алексиначког Радника, ефектно је завршио првенствену сезону – са 7:1 победио је екипу Моравца.

У преостале две утакмице једна победа и један реми. Арбанасце је савладало екипу Малошишта резултатом 3:2, док је меч између Мекиша и Рада из Мерошине завршен без победника – 2:2.

Због недоласка противничких екипа, три утакмице овог кола биће регистроване службеним резултатом (3:0), а то су: Полет из Радевца – Баличевац, Јастребац из Тешице – Топлица из Шарлинца и Раднички из Кочана – Слога из Јовановца.

Бележимо и два прекинута меча због недовољног броја играча на терену. Утакмица у Витошевцу између Полета и Тасковића прекинута је у 41. минуту при резултату 7:1 за домаћи тим, док је сусрет Борца из Азбреснице и Наисуса из Рожине окончан у 26. минуту, када су гости имали вођство од 0:4.

Слободна је била Слога из Кормана.

Првак Окружне лиге и нови члан Зоне Центар је Рудар 2016 који је освојио 90 бодова. Осим Рудара, што се клубова са подручја Фудбалског савеза општине Алексинац тиче, солидан резултат забележио је и Полет из Радевца који је првенство завршио на 9. позицији са 45 бодова.

Јастребац и Полет из Витошевца освојили су по 44 бода и заузели 11, односно 12. место, док је Слога из Кормана са 18 бодова на 16. позицији. Све три екипе мораће да се преселе у нижи ранг, а њима ће се придружити Моравац из Чечине, Борац из Азбреснице, Топлица из Шарлинца и Баличевац.

МОРАВАЦ – РУДАР 2016 1:7 (0:4)

Игралиште Моравца, Чечина. Судија: Василије Алексић. Стрелци: 0:1 Стојановић у 3, 0:2 Лазић у 16, 0:3 Ђокић у 25, 0:4 Стојановић у 43, 0:5 Ивановић у 55, 0:6 Милосављевић у 62, 0:7 Лазић у 68, 1:7 Милојковић у 84. минуту. Жути картони: Младеновић, Станковић (Моравац).

МОРАВАЦ: Д. Ђорђевић, Мирковић, Милојковић, Станковић (од 53. Младеновић), Коцић, Лилић, Антић, Л. Ђорђевић, Вучић, Ангеловски, Стаменковић (од 46. Крстић).

РУДАР 2016: Алекса Ристић (од 46. Младеновић), Нешић, Стевановић, Ивановић, Ђокић (од 46. Милосављевић), Поповић, Лазић, М. Ристић (од 75. Станковић), Стојановић (од 46. Ђошев), Ђурић, Гојковић.

ФК Рудар 2016 (фото: М. Илић)

Насловна фотографија – илустрација (фото: Михајло Илић).