Резултатска клацкалица, па пораз

У првој утакмици пролећног дела првенства Супер Б лиге пред својим навијачима, рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац поражене су од екипе Београда са осам голова разлике – 19:27.

У првих двадестак минута екипе су се смењивале у вођству, а онда су Београђанке стекле резултатску предност коју су успеле да одрже до краја меча и остваре победу.

Након 13 одиграних кола, Алексинац је и даље на 10. месту са шест бодова. У наредном колу, на Сретење (15. фебруар), Алексинчанке путују у Руму, на меч против истоимене екипе.

АЛЕКСИНАЦ – БЕОГРАД 19:27 (10:15)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 120. Судије: Драган Милошевић, Марјан Голубовић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 7 (3), Београд 4 (2). Искључења: Алексинац 4, Београд 8 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, Стошић, Марковић 3, Митић 2, Јовановић 3, Милојковић, Ђорђевић 3, Трајковић, Живковић, Богосављевић 3, Денић, Радосављевић 1, Павловић, Момчиловић 4.

БЕОГРАД: Мирковић, Јанковић 3, Жакула 1, Пап 2, Благојевић, Коцић 4, Миливојевић, Митровић 1, Јанковић, Алексић 1, Нанић – Бабић, Несторовић 4, Видојевић 2, Тановић, Данијела Петковић 5, Драгана Петковић 4.

Играчица утакмице: Лена Јанковић (Београд).

Фотографије: Дино Денкић