Реми „рудара” у дербију, прва радост Радевчана, петарда Тешичана

Дерби сусрет 7. кола Окружне лиге одигран је на Алексиначком Руднику између Рудара 2016 и Наисуса из Рожине.

„Рудари” су први стигли до предности; Стојановић је у 11. минуту савладао Савића. Међутим, гости нису истакли белу заставу; у 34. минуту су поравнали резултат, а четири минута касније дошли и до вођства. У другом полувремену, у 75. минуту голом Земљака „рудари” су стигли до егала. Четири минута касније, Станковић је затресао мрежу за 3:2, а у самом финишу утакмице, у 86. минуту, гости су постигли гол. Дакле, подела плена, Рудар – Наиисус 3:3.

У комшијском дербију у Житковцу Полет из Радевца са 4:0 победио је Слогу из Кормана. Двоструки стрелци су Маринковић и Радојковић. Ово је први тријумф Радевчана у јесењем шампионату.

Јастребац из Тешице на гостовању у Чечини славио је са 0:5 против Моравца. У листу стрелаца уписали су се Лукић, Марковић, Дарко Ценић, Урош Ценић и капитен Тасић голом из пенала.

Полет из Витошевца у Кочану поражен од Радничког са 4:2. То је шести пораз Витошевчана у актуелном првенству.

Остали резултати:

Баличевaц: Баличевац – Рад (Мерошина) 1:2,
Тасковићи: Тасковићи – Топлица (Шарлинац) 3:2,
Азбресницa: Борац – Мекиш 2:4, и
Малошиштe: Малошиште – Слога (Јовановац) 4:1.

Слободно је било Арбанасце.

На челу табеле је Рудар 2016 са 17 бодова, колико има и Малошиште на другом месту. Што се осталих клубова са подручја Фудбалског савеза општине Алексинанац тиче, после 7. кола пласман је следећи: Јастребац је на 8. позицији са 12 бодова, Полет из Радевца заузима 10. место са 6 бодова, Слога из Кормана је 13. са четири бода, док је Полет из Витошевца на претпоследњем, 16. месту без бодова.

РУДАР 2016 – НАИСУС 1977 3:3 (1:2)

Градски стадион, Ал. Рудник. Гледалаца: 100. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Стојановић у 11, 1:1 Пешић у 34, 1:2 Пешић у 38, 2:2 М. Земљак у 75, 3:2 Станковић у 79, 3:3 Тасић у 86. минуту. Жути картони: М. Земљак (Рудар 2016), А. Пешић (Наисус 1977).

РУДАР 2016: Станисављевић, Ђорђевић (од 70. Ивановић), Стевановић (од 70. Ђошев), Дурмишевић, Ђурић (од 85. Петровић), Станковић, Гојковић, М. Земљак, Лазић, Костић, Стојановић.

НАИСУС 1977: Савић, Миленковић (од 46. Тасић), Д. Милановић, Михајловић, Ј. Стевић, Миленковић, А. Пешић (од 71. А. Стевић), У. Милановић, Динић (од 46. А. Пешић), Грујић (од 77. Дикић), Д. Јовановић (од  55.  Н. Јовановић).

ПОЛЕТ (Р) – СЛОГА (К) 4:0 (4:0)

Стадион Мораве, Житковац.Гледалаца: 50. Судија: Сава Стефановић (Моравац). Стрелци: 1:0 Маринковић у 18, 2:0 Радојковић у 26, 3:0 Маринковић у 28, Радојковић у 40. минуту. Жути картони: Пејчиновић (Полет), Ђорђевић (Слога).

ПОЛЕТ (Р): Маријановић, Ишпановић (од 46. Милорадовић), Петровић, С. Стевановић, Милошевић, Р. Јанковић, Михајловић (од 46. Ружић), А. Стевановић (од 62. Анђелковић), Маринковић, Радојковић (од 83. Миљковић), Пејчиновић (од 83. Јевтић).

СЛОГА (К): Недељковић, Стојиљковић (од 83. Стојковић), Радојковић, Рајковић, Ђорђевић, А. Анђелковић (од 46. Војиновић), Илић (од 46. Станимировић), Бранковић (од 46. Ђорђевић), Михајловић (од 81. Крстић), М. Анђелковић, Л. Бабић.

МОРАВАЦ – ЈАСТРЕБАЦ 0:5 (0:3)

Игралиште у Чечини. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Лукић у 9, 0:2 Марковић у 26, 0:3 Тасић (из пенала) у 37, 0:4 Д. Ценић у 74, 0:5 У. Ценић у 87. минуту. Жути картони: Ђ. Станковић, Стаменковић (Моравац), Д. Ценић, Н. Ценић, Марковић (Јастребац)

МОРАВАЦ: Прокић, Радовановић (од 46. В. Ђорђевић), Стефановић, Ђ. Станковић, Тошић, Станојевић, Д. Ђорђевић, П. Станковић (од 60. Стаменковић), Ангеловски (од 60. Младеновић), Милојковић (од 46. Антић), Јовановић (од 74. Стевчић).

ЈАСТРЕБАЦ: Ј. Стојановић, Симоновић, Н. Ценић, Ђукић (од 74. У. Ценић), Д. Ценић, Тасић, Марковић (од 80. Врбић), Ђорђевић, А. Динчић, А. Стојановић, Лукић (од 74. Крстић).

РАДНИЧКИ 1924 – ПОЛЕТ (В) 4:2 (1:1)

Игралиште у Кочану. Судија: Стефан Милићевић (Моравац). Стрелци: 1:0 Тасић у 26, 1:1 Симић у 36, 2:1 Ђорђевић у 55, 2:2 Чекрлић у 59, 3:2 Марко Вучковић у 60, 4:2 Гавазовић у 69. минуту. Жути картон: Вељковић (Полет).

РАДНИЧКИ 1924: Стаменковић, Миленковић, Милан Вучковић, Чемерикић (од 80. Милошевић), Матић, Ђорђевић, Милошевић, Гавазовић (од 75. Ћеримовић), Марко Вучковић, Тасић (од 51. Спасић), Цакић.

ПОЛЕТ (В): Шљивић, Рајић, Симоновић, Симић, Кузмановић, Ђорђевић, Богдановић, Зоркић, Вељковић, Чекрлић, Маловић.

Фотографије: Михајло Илић (Полет (Р) – Слога).