Radevčani vodili pa stali, poraz Jastrepca i Sloge

U 17. kolu Okružne fudbalske lige klubovi sa područja aleksinačke opštine zabeležili su jedan remi i dva poraza.

Na stadionu Morave u Žitkovcu, fudbaleri Poleta iz Radevca odmerili su snage sa Radničkim iz Kočana. Radevčani su poveli su golom Milićevića u 9. minutu, a gosti su deset minuta pre kraja pogotkom Vladimirova poravnali rezultat.

Na gostovanju u Rožini, gde je igrao protiv Naisusa, Jastrebac iz Tešice pretrpeo je ubedljiv poraz od 3:0. Fudbaleri Sloge iz Kormana igrali su u Balajincu protiv lidera prvenstva, Zemljoradnika, i izgubili sa 4:1.

Detalj sa utakmice FK Naisus Rožina i FK Jastrebac Tešica (izvor fotografije: Instagram stanica FK Jastrebac Tešica, autor: @ga_ngu_la2001.

Ostali rezultati:

Jovanovac: Sloga – Toplica (Šarlinac) 8:1,
Baličevac: Baličevac – Rad (Merošina) 1:3,
Čečina: Moravac – Moravac (Zaplanjska Toponica) 1:0, i
Rusna: Pobeda – Borac (Azbresnica) 3:1.

U ovom kolu slobodni su bili Taskovići.

Zemljoradnik je i dalje na liderskoj poziciji, sada sa 41 bodom, ispred Poleta iz Radevca koji je drugi na tabeli sa 33 boda. Jastrebac je petoj poziciji sa 29 bodova, dok je Sloga iz Kormana 14. sa 11 bodova, koliko ima i Moravac (ZT) na 13. mestu.

POLET- RADNIČKI 1:1 (1:0)

Stadion Morave, Žitkovac. Gledalaca: oko 50. Sudija: Vladica Miladinović (Jugbogdanovac). Strelci: 1:0 Milićević u 9, 1:1 Vladimirov u 80. minutu. Žuti kartoni: N. Babić (Polet), Ilić, N. Tasić, Milenković (Radnički). Crveni karton: Vladimirov (Radnički) u 90. minutu.

POLET: Marijanović, Milićević, Petrović, Stevanović, Milošević, Nikolić (od 70. Basailović), Dinčić, Pešić, N. Babić, Đorđević (od 82. Miljković), Pejčinović.

RADNIČKI: Stamenković, Milenković (od 73. Micić), Spasić (od 73. M. Tasić), Vladimirov, Matić, A. Milošević (od 68. Gavazović), M. Milošević, Ćerimović (od 46. Ilić), Marko Vučković, Aritonović, N. Tasić.

ZEMLJORADNIK – SLOGA (K) 4:1 (3:0)

Igralište u Balajincu. Sudija: Branimir Radovanović (Paraćin). Strelci: 1:0 Stojanović u 1, 2:0 Radojlović (iz penala) u 23, 3:0 Vujić u 30, 3:1 Milojić (iz penala) u 51, 4:1 Petković u 78. minutu. Žuti karton: Stojiljković (Polet).

ZEMLJORADNIK: Veličković, Ilić, Branković (od 46. Stefanović), Denkić, Petković (od 76. Đorđević), Vujić (od 46. Milojić), Stojanović, Stevanović, Radojlović, Stanković, Mitić (od 46. Babović, od 71. Petković).

SLOGA (K): Stojković, Stojiljković, Dimitrijević, Đorđević, Stevanović, Nikolić, M. Prokić, Vojinović, Rajković, I. Prokić, Radojković.

Fotografije: Milan Jovanović (Polet – Radnički).