Радевчани (опет) на челу, Тешичани славили са 7:0!

У дербију 9. кола Окружне фудбалске лиге, Полет из Радевца је на Градском стадиону у Алексинцу без већих проблема савладао Победу из Русне са 5:1.

Серију голова започео је Никола Бабић поготком у 25. минуту, а наставио Никола Радојковић головима у 33. и 40. минуту. Поготком из једанаестерца у 69. минуту гости су смањили на 3:1. После пенала, Радевчани су постигли још два гола; у 77. минуту „резервиста” Ђекић савладао је голмана Величковића, три минута касније то је учинио и Миљан Радојковић. Судија је после утакмице показао црвени картон играчу Победе Стефану Стојановићу.

Јастребац је у Тешици славио против Тасковића чак са 7:0! По два гола постигли су Дарко Ценић и „резервиста” Александар Станковић, а по један гол дали су Дамјан Поповић, Милан Тасић и Андрија Стојановић.

У Корману Слога је поделила бодове са Радом из Мерошине − 1:1.

Остали резултати:

Баличевац: Баличевац – Топлица (Шарлинац) 3:2,
Рожина: Наисус – Моравац (Чечина) 5:2,
Јовановац: Слога – Борац (Азбресница) 0:1, и
Кочане: Раднички – Моравац (Заплањска Топоница) 2:1.

Слободан је био Земљорадник.

Чело табеле опет је преузео Полет из Радевца, сада са 22 бода, испред Земљорадника који је на другој позицији са два бода мање.

Јастребац заузима шесто место са 16 бодова, колико имају и петопласирани Борац и Раднички из Кочана на шестом месту. Слога из Кормана је на 14. месту са четири бода.

ПОЛЕТ – ПОБЕДА 5:1 (3:0)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Владица Миладиновић (Прокупље). Стрелци: 1:0 Н. Бабић у 25, 2:0 Н. Радојковић у 33, 3:0 Н. Радојковић у 40, 3:1 И. Тасић (из пенала) у 69, 4:1 Ђекић у 77, 5:1 М. Радојковић у 80. минуту. Жути картони: Михајловић, Стевановић, Пешић, Пејчиновић, Милић (Полет), Васић, Љубисављевић (Рад). Црвени картон: С. Стојановић (Рад) после утакмице.

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Д. Петровић, Пешић, Стевановић (од 83. Нешић), Н. Бабић (од 60. Ђекић), Михајловић, Н. Радојковић, М. Радојковић (од 83. Обрадовић), Ђорђевић (од 57. Ристић), Митровић, Милић (од 83. Миљковић).

РАД: Величковић (од 83. М. Стојановић), Бораковић, Љубисављевић, Касумовић, Стевановић (од 65. Игњатовић), В. Тасић, И. Тасић, Митић, Јованчић, С. Стојановић, Васић.

ЈАСТРЕБАЦ – ТАСКОВИЋИ 7:0 (3:0)

Игралиште у Тешици. Судија: Стефан Ивановић (Ниш). Стрелци: 1:0 Д. Ценић у 2, 2:0 Стојановић у 8, 3:0 Д. Ценић у 38, 4:0 Поповић у 60, 5:0 Стојановић у 75, 6:0 Станковић у 76, 7:0 Станковић у 87. минуту. Жути картони: Н. Ценић, Лукић (Јастребац), Кастратовић (Тасковићи).

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Симоновић, Н. Ценић, Пантовић, Поповић (од 88. Врбић), Филиповић, Тасић, Стојановић (од 88. В. Динчић), Лукић (од 72. Станковић), Д. Ценић (од 80. Анђелковић), А. Динчић (од 80. Крстић).

ТАСКОВИЋИ: Стаменковић, Алија (од 67. Здравковић), Милошевић, Ристић, Јовановић, Крстић, Кастратовић, Фишер (од 24. Стојчевић), Павловић, Стојановић, Ивановић.

Фотографије: Милан Јовановић / Званична Инстаграм страница ФК Јастребац Тешица