Прва радост Житковчана, петарда у Алексинцу

И у трећем колу Зоне Центар подмлађена екипа ОФК Напретка претрпела је пораз.

Овога пута на Градском стадиону у Алексинцу од екипе Сврљига Алексинчани су поражени са 0:5 (0:3). У стартној постави Напредак је имао пет младих играча, а у другом полувремену у игру је ушло још пет младих фудбалера.

У комшијском дербију у Ражњу, Морава је забележила први тријумф у новом првенству; Житковчани су са 0:4 (0:2) савладали тим Буковика.

Први гол за Мораву постигао је млади Спасић, други Михајло Цветковић; у оба случаја после одличних пасова Константина Јевремовића. У другом полувремену Морава је апсолутно доминирала. После сијасет шанси, „резервиста” Слободан Јанковић, после само десетак минута игре, за два минута постигао је два гола (у 86. и 88.) и увећао предност свог тима. У самом финишу меча ударац Славка Ђорђевића зауставила је статива.

Ниш: Цар Константин – Пуковац 3:3,
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод – Младост (М) 2:0,
Орљане: Орљане – Наша крила 2:2,
Ниш: Палилулац – Јединство (ГМ) 5:2,
Батушинац: Младост – ОФК Ниш 5:2, и
Кнез Село: Раднички 2020 – Земљорадник 2:4.

После три кола, на водећој позицији је Сврљиг са максималним учинком од 9 бодова. Морава је на 8. месту са 4 бода, док је ОФК Напредак на дну табеле без бодова.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – СВРЉИГ 0:5 (0:3)

Градски стадион, Алексинац.Гледалаца: 100. Судија: Немања Вулић (Ниш). Стрелци: 0:1 Ђокић у 5, 0:2 Првуловић у 15, 0:3 Цветановић у 29, 0:4 Ђокић у 55, 0:5 Првуловић у 61. минуту. Жути картон: Арсић (ОФК Напредак 1929). Црвени картон: И. Јовановић (пом. тренер ОФК Напретка) у 41. минуту.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Стојадиновић, Новковић (од 17. Д. Цандер), Стевић (од 46. И. Ловренчић), А. Јовановић, М. Цандер, Д. Јовановић (од 58. Гогић), Вељковић (од 74. Петровић), С. Лазић (од 74. Николић), Видановић, Паприца, Арсић.

СВРЉИГ: Јеремић, Миливојевић (од 46. Немања Мишић), Стојановић (од 30. Михајловић), Недељковић, Н. Цандер (од 80. Савић), Цветановић, Стошић, Ђокић, Нешић (од 80. Асановић), Првуловић, Никола Мишић (од 63. Златановић).

БУКОВИК – МОРАВА 0:4 (0:2)

Стадион Буковика, Ражањ. Судија: Никола Јовановић (Бор). Стрелци: 0:1 Спасић у 11, 0:2 Цветковић у 26, 0:3 С. Јанковићу у 86, 0:4 С. Јанковић у 88. минуту.

БУКОВИК: Радојковић, Гаћеша, О. Стојановић, Крстић, Илић, Митровић, В. Стојановић, Прокић, Миленковић, Аврамовић, Здравковић.

МОРАВА: А. Ристић, Ђ. Јанковић (од 80. Новковић), Марјановић, Поповић, Спасић (од 56. Ђорђевић), Лазаревић, Цветковић, Јевремовић, Симић (од 75. С. Јанковић), Николић (од 80. Петровић), Коцић.

Фотографије: Милан Јовановић (Напредак – Сврљиг), Михајло Илић (Буковик – Морава).