Прва радост Радевчана, победа Тешичана после преокрета

У Окружној лиги ФС Нишавског округа протеклог викенда одигране су утакмице 17. кола.

Фудбалери Полета из Радевца најзад су забележили прву победу у шампионату; са 2:1 савладали су тим Борца из Азбреснице. Гости су први дошли до предности поготком Јована Стевића у 21. минуту. У другом делу Радевчани су успели да консолидују своје редове и најпре голом Николе Михајловића у 66. минуту поравнају резултат, да би затим поготком Милоша Митровића у 72. минуту стигли и до три бода.

ФК Полет Радевац

На гостовању у Чапљинцу фудбалери Јастрепца из Тешице забележили су другу победу у пролећном делу првенства. Домаћини су прво полувреме решили у своју корист са 1:0. У наставку дошло је до апсолутног прекрета, Тешичани су стигли до егала, а потом постигли још четири гола. Два поготка за Јастребац постигао је Дарко Ценић, а по један Душан Лукић, Милан Тасић и Андрија Станишић.

ФК Јастребац Тешица (архива)

Палилула из Алексинца играла је у Шарлинцу против Топлице и претрпела пораз – 3:1.

ФК Палилула Алексинац

Сврљиг – Победа (Русна) 4:0,
Тасковићи – Раднички (Кочане) 1:1,
Баличевац – Рад (Мерошина) 3:2, и
Земљорадник (Балајинац) – Моравац (Чечина) 0:0.

Слободан је био Наисус.

На водећој позицији и даље је Сврљиг сада са 40 бодова. Палилула заузима 11. место са 19 бодова, колико има и Победа на 10. позицији, Јастребац је 13. са 15 бодова, а Полет на последњем, 15. месту са пет бодова.

ПОЛЕТ – БОРАЦ 2:1 (0:1)

Игралиште у Гредетину. Гледалаца: 15. Судија: Стефан Милошевић (Ниш).Стрелци: 0:1 Стевић у 21, 1:1 Михајловић у 66, 2:1 Митровић у 72. минуту. Жути картон: Николић (Борац).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Ракић, Д. Петровић, Ристић. Басаиловић, С. Петровић, Михајловић, Митровић, Ђекић (од 32. Миљковић, од 63. Новитовић), Ђорђевић, Николић.

БОРАЦ: Младеновић, Димитријевић, Тасић, Стевић, Н. Илић, Николић, М. Илић, Ибрић, Милетић, Ђукић, Ђорђевић.

Фотографије са утакмице Полет – Борац: Милан Јовановић / Тимови ФК Јастребац / ФК Палилула: Инстаграм.