Преокрет, драма у финишу, па тријумф!

После преокрета, али и драматичне завршнице, рукометаши Рукометног клуба Алексинац савладали пред својим навијачима екипу лесковачке Дубочице 54 резултатом 32:30.

До 10. минута Лесковчани су били у вођству, после тога изабраници тренера Владана Стошића изједначили су резултат и начинили преокрет, тако да је резултат на полувремену гласио 19:13.
И у другом полувремену екипа Алексинца одржавала је резултатску дистанцу и тако је било све до 58. минута, када су гости успели да стигну на гол разлике. Уследили су голови Антонија Бојовића и Стојановића и резултат 32:29. Међутим у самом финишу, у 60. минуту, играч гостију Кочић постигао је погодак и, како се испоставило, поставио коначан резултат – 32:30.

– Прво полувреме било је доста коректно, поготово када је реч о игри у одбрани, каже тренер РК Алексинац, Владан Стошић. – Међутим, друго полувреме се свело на то да није битна одбрана, важно је да дамо што више голова. Појединци су дозволили себи тај луксуз, што се мени, наравно, није свидело, и довели смо победу у питање у последња 2-3 минута. Уместо да утакмицу приведемо крају са 7-8 голова разлике и да најмлађи играчи добију шансу, ми смо, захваљујући помало неозбиљној игри појединих играча, дошли у ситуацију да угрозимо победу. Али, ето, победи се не гледау зубе; боље је играти слабо и победити, него играти добро и изгубити, закључује наш саговорник.

Алексинчани су са 11. скочили на 9. место, имају пет бодова и у наредном колу иду у Лесковац, на меч против новајлије у лиги, екипе Вукови 22.

АЛЕКСИНАЦ – ДУБОЧИЦА 54-2 32:30 (19:13)
Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 50. Судије: Филип Петрески, Лука Живковић (Ниш). Седмерци: Алексинац 2 (2), Дубочица 2 (1). Искључења: Алексинац 8, Дубочица 4 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, М. Ристић 4, Митић, Н. Ристић 8, Вељовић 5, Бојовић 6, Ђорђевић, Златковић, Тривунац 2, Недељковић 2, Стевановић, Ивановић, Цако 3, М. Стојановић 1, Стефановић, Н. Стојановић 1.

ДУБОЧИЦА: Трако, Стаменковић, О. Трајковић 9, Николић 1, Цветковић 3, М. Стојановић, Денић, П. Стојановић 2, Манојловић, П. Ђорђевић, Димитријевић, А. Трајковић, Кочић 3, О. Ђорђевић, Митровић 12.
Фотографије: РК Алексинац