Прекид у Житковцу, Напредак освојио бод

У Зони Центар одигране су утакмице 28. кола.

Меч у Житковцу имеђу Мораве и Малошишта прекинут је у 15. минуту при резултату 1:0 за домаћи тим. Гости су, наиме, допутовали са седморицом играча, један од њих се у међувремену повредио, па је судија Данило Ђуричковић сачекао прописаних пет минута и одсвирао крај утакмице. Погодак за Мораву постигао је Душан Велинов у осмом минуту после центаршута Ђорђа Ристића.

ФК Морава Житковац

Фудбалери ОФК Напретка играли су у Горњем Матејевцу против Јединства. Меч је завршен без голова – 0:0. Био је то 10. реми Алексинчана у актуелном шампионату.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фотографија из архиве)

Цар Константин – Алуминијум 12:0,
Делијски вис – ОФК Синђелић 0:7,
Младост (М) – Буковик 2:1,
ОФК Ниш – Младост (Б) 1:1,
Пуковац – Рудар 1:2, и
Наша крила – Орљане 1:1.

Још у прошлом колу шампионску титулу освојила је екипа Цар Константина која ће се од наредне сезоне такмичити у Српској лиги – Исток. Царићи сада имају 77 бодова, ОФК Синђелић је други са 67 бодова, ОФК Напредак заузима пето место са 40 бодова, а Морава је 13. са 31 бодом.

Фотографије: Михајло Илић