Pregršt medalja iz Požarevca

Takmičari aleksinačkog Karate kluba „Šumatovac” učestvovali su na međunarodnom turniru „Balkan open” koji je u nedelju u Požarevcu organizovala Srpska karate unija. Aleksinčani su osvojili 13 medalja, i to dve zlatne, pet srebrnih i šest bronzanih, a u generalnom plasmanu u konkurenciji 22 kluba osvojili su odlično peto mesto.

U katama zlatom su se okitili Luka Aleksić i kata tim „Šumatovac 1” u kome su bili Luka Đorđević, Luka Aleksić i Petar Živković.

Srebrna odličja u katama pojedinačno pripala su Nemanji Miljkoviću, Luki Đorđeviću i Lani Đorđević i kata timovima „Šumatovac 2” (Marija Aleksić, Milica Jovanović, Emina Mladenović) i „Šumatovac 3” (Lazar Vlajić, Stefan Stojanović, Luka Aleksić).

Bronzana odličja u katama izborili su Petar Živković, Nikola Miljković, Marija Aleksić, Ena Radulović i Iva Pavlović, kao i kata tim „Šumatovac 1” koji su činile Teodora Pavlović, Kristina Pavlović i Milica Milovanović.

Domaćin međunarodnog turnira „Balkan open” bio je Karate klub „Požarevac 92”, a učestvovalo je oko 400 takmičara svih uzrasta iz Srbije, Makedonije i Rumunije.