Povratak Arsića u velikom stilu

Za nedelju dana Brđanka i Miners iz Majdanpeka imali su dva susreta u okviru prvenstva Regionalne lige – Sever, oba u Aleksincu i oba puta je slavila Brđanka, u prvoj utakmici sa 5:4, a u drugoj sa 8:4.

Dejan Arsić

U prvih deset minuta Brđanka je u režiji Arsića, Nikolića i Tasića izvela pravi blickrig, postigla četiri gola i šokirala goste iz Majdanpeka koji su se probudili tek u finišu prvog poluvremena. I u nastavku meča Aleksinčani su nastavli sa odličnom igrom i na kraju stigli do pobede.

Epitet najboljeg aktera meča zaslužio je Dejan Arsić koji se, posle jednomesečnog otsustva zbog kartona, vratio u velikom stilu, postigao je četiri gola i dao pun doprinos šestoj pobedi svoga tima u aktuelnom prvenstvu.

Brđanka je na trećem mestu sa 19 bodova, a naredni meč  igra u Trsteniku protiv Čaršije.

BRĐANKA- MINERS 8:4 (4:1)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Predrag Hristov, Aleksandar Ranđelović (Niš). Strelci: 1:0 Arsić u 1, 2:0 Nikolić u 7, 3:0 Tasić u 9, 4:0 Arsić u 10, 4:1 Aleksovski u 18,  5:1 Cvetković u 25, 5:2 Novaković u 26, 6:2 Jevremović u 27, 7:2 Arsić u 29, 7:3 Novaković u 29, 8:3 Arsić u 35, 8:4 Novaković u 37. minutu. Žuti karton: D. Kodić, predstavnik Minersa.

BRĐANKA: ĐORĐEVIĆ, SAVIĆ, JEVREMOVIĆ, MILOŠEVIĆ, ARSIĆ, Cvetković, Gojković, Golubović, Nikolić, Majdevac, Tasić, Šućur.

MINERS: MATEJEVIĆ, NOVAKOVIĆ, STOŠIĆ, ALEKSOVSKI, JANKOVIĆ, Radovanović.

Poraz Aleksinčana

U 15. kolu Treće lige – Istok futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” poraženi su na svom parketu od BSK-a iz Bujanovca sa 3:8 i trenutno zauzimaju sedmo mesta sa 16 bodova.