Poraz Radevčana u derbiju, Tešičani potopili fenjerdžiju

U derbiju 13. kola Okružne fudbalske lige u Aleksincu su podelile megdan ekipe koje su pre ove utakmice bile na prvom i drugom mestu, Zemljoradnik iz Balajinca i Polet iz Radevca, Jastrebac je u Tešici potopio fenjerdžiju iz Čečine, dok je Sloga u Kormanu podelila plen sa Pobedom.

U derbiju kola, koji je odigran na Gradskom stadionu u Aleksincu, gosti iz Balajinca bili su vrlo ubedljivi; sa 5:0 savladali su Radevčane. Trostrostruki strelac bio je Petar Kocić, a po jedan gol dodali su Igor Denkić i Miloš Stojanović.

U Tešici opet pola tuceta golova: Jastrebac – Moravac iz Čečine 6:0! Dva gola postigao je Dalibor Krstić, po jedanput su se listu strelaca upisali Darko Filipović i Darko Cenić, kao i rezeristi Vedran Dinčić i Ilija Stanojević.

U Kormanu Sloga je u susretu sa Pobedom iz Rusne izborila remi– 1:1. Gol za Kormance dao je Aleksandar Anđelković u 11. minutu, a gosti su izjednačili u 25. minutu pogotkom Ilije Tasića.

Rožina: Naisus – Toplica (Šarlinac) 3:1,
Jovanovac: Sloga – Baličevac 1:2,
Merošina: Rad – Borac (Azbresnica) 2:4, i
Taskovići: Taskovići – Moravac (ZaplanjskaToponica) 6:4.

Slobodan je bio Radnički iz Kočana.

Dva kola pre kraja polusezone Zemljoradnik iz Balajinca je na liderskoj poziciji sa 29 bodova. Jastrebac je skočio na drugo mesto sa tri boda manje, na deobi treće pozicije su Polet iz Radevca i Borac iz Azbresnice sa po 25 bodova, dok je Sloga iz Kormana na 14. mestu sa  osam  bodova.

POLET – ZEMLJORADNIK 0:5 (0:3)

Gradski stadion, Aleksinac.Gledalaca: oko 100.Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 0:1 Kocić u 16, 0:2 Denkić u 38, 0:3 Kocić u 45, 0:4 Kocić u 50, 0:5 Stojanović u 85. minutu. Žuti kartoni: Marinković, Milić (Polet), Stefanović, Denkić, Stevanović (Zemljoradnik).

POLET: Aranđelović, Agatonović (od 46. Dinčić), D. Petrović, Pešić, Stevanović (od 85. Nešić), M. Radojković, Mihajlović, N. Radojković (od 72. S. Petrović),  N. Babić (od 72. Milić), Mitrović, Ristić (od 46. Marinković).

ZEMLJORADNIK: Veličković, Ilić, Srejić, Denkić, Petković, Stefanović (od 46. Babović), Milojić (od 78. Demić), Kocić (od 87. Đorđević), Stojanović, Stevanović (od 78. Pejčić), Radojlović.

JASTREBAC – MORAVAC (Č) 6:0 (2:0)

Igralište u Tešici.Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Krstić u 11, 2:0 Krstić u 19, 3:0 Filipović u 53, 4:0 D. Cenić u 65, 5:0 V. Dinčić u 71, 6:0 Stanojević u 75. minutu. Žuti kartoni: Krstić, Lukić (Jastrebac).

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović, N. Cenić, Pantović, Lukić, Filipović, Tasić, Stojanović (od 54. V. Dinčić), D. Cenić, Krstić (od 59. Stanojević), A. Dinčić.

MORAVAC (Č): Krstić, Pejčić, Milojković, Stanković, Jovanović, Nikolić, Aleksić, Aranđelović, Dimitrijević, Angeloski, Đorđević.

SLOGA (K) – POBEDA 1:1 (1:1)

Igralište u Kormanu. Sudija: Stefan Ivanović (Niš). Strelci: 1:0 A. Anđelković u 11, 1:1 Tasić u 25. minutu. Žuti kartoni: Stevanović, Rajković, Marković (Sloga), Mitić (Pobeda).

SLOGA (K): Nedeljković, Dimitrijević (od 63. Janaćković), Marković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, A. Đorđević, Vojinović (od 89. Stojković), Rajković, M. Anđelković, Stojiljković.

POBEDA: Marijanović, Dimitrijević, Mitić, Ljubisavljević, Boraković, Ignjatović, Tasić, Stojiljković, Filipović, Vasić, Stojanović.

Fotografije: Milan Jovanović (Polet – Zemljoradnik) i zvanična Instagram stranica FK Jastrebac, Tešica (Jastrebac – Moravac)