Победа за нови скок на табели

Рукометаши Рукометног клуба Алексинац на свом паркету савладали екипу  су Житорађе са 36:29. То је друга победа заредом која је омогућила изабраницима тренера Владана Стошић нови искорак на табели Прве лиге – Исток.

− Момци су испунили наш договор да вежемо три-четири победе и ја се надам да нећемо на томе остати, јер имамо шансе да вежемо бар две победе у низу, наравно само ако се придржавамо договора − каже у разговору за наш портал тренер Стошић. – Драго ми је да су најзад сви играчи добили шансу да играју, већина њих је дала голове и искористила прилику. Разлика у квалитету је била евидентна… Водећи играчи су урадили оно што знају и оно што треба да раде и није било проблема, осим у првих петнаестак минута − истиче наш саговорник и наговештава да ће и у наредном колу против Јединства из Крњева његови пулени покушати да забележенови тријумф.

Најефикаснији играч у екипи Алексинца је Немања Ристић са девет голова. Он је уједно и понео епитет играча утакмице.

После ове победе, Алексинчани су са осмог скочили на седмо место на табели са девет бодова, а у наредном колу играће у Великој Плани против Јединства из Крњева.

АЛЕКСИНАЦ – ЖИТОРАЂА 36:29 (15:13)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 70. Судије: Марко Митић, Душан Лепојевић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 1 (1), Житорађа 4 (2). Искључења: Алексинац 10, Житорађа10 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, М. Ристић 1, Н. Ристић 9, Вељковић, Бојовић 2, Ђорђевић, Стојковић 1, Златковић 4, Тривунац 6, Недељковић, Стевановић 1, Ивановић, Цако 6, М. Стојановић 3, Стефановић, Н. Стојановић 3.

ЖИТОРАЂА: Глигоријевић, Динић 2, Стаменковић, Крстић, Мутавџић 8, Станисављевић 1, Станковић, Јанковић 2, Митровић, Маљевић 8, Ранђеловић 5, Вукадиновић, Филиповић 3.

Играч утакмице: Немања Ристић (Алексинац).

Фотографије: РК Алексинац