Победа победила Тешичане, тежак пораз Палилуле

Јесење првенство Окружне фудбалске лиге настављено је протеклог викенда утакмицама седмог кола.

И у овом колу фудбалери Полета из Радевца нису осетили укус победе. На стадиону Мораве у Житковцу, где су играли као домаћини, поражени су од екипе Рада из Мерошине са 2:3, мада је на полувремену било 1:1. Оба гола за Радевчане постигао је Никола Бабић, први у 15. минуту, а други у 90.

ФК Полет Радевац

Пораз су претрпели и фудбалери Јастрепца из Тешице који су у Русни играли против Победе. Победа је победила са 4:1, а почасни гол за Тешичане постигао је искусни Бобан Врбић.

Фудбалери алексиначке Палилуле доживели су тежак пораз у Тасковићима где су од истоимене екипе изгубили са 7:2. Оба гола за Алексинчане постигао је Никола Радојковић. Голман Палилуле Димитрије Стојадиновић одличним интервенцијама спречио је да његов тим доживи још већи пораз.

Остали резултати:

Сврљиг: Сврљиг – Моравац (Чечина) 3:1,
Баличевац: Баличевац – Борац (Азбресница) 3:1,
Рожина: Наисус – Топлица (Шарлинац) 7:1, и
Чапљинац: Раднички – Земљорадник (Балајинац) 0:3.

Слободан у овом колу је био Раднички из Кочана.

На табели воде Земљорадник и Сврљиг са по 16 бодова. Екипе са територије алексиначке општине имају следећи пласман: Палилула је 12. а Јастребац 13. са по шест бодова, док је Полет на самом при дну табеле са једним бодом.

ПОЛЕТ – РАД 2:3 (1:1)

Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: око 30. Судија: Стефан Милошевић (Ниш). Стрелци: 0:1 Грујић у 9, 1:1 Н. Бабић у 15, 1:2 Грујић у 50, 1:3 Митић у 77, 2:3 Н. Бабић у 90. минуту. Жути картони: Николић, Вељковић (Полет), Антић (Рад).

FK PoletПОЛЕТ: Недељковић, М. Ракић (од 80. Д. Јовановић), Д. Петровић, Вељковић, Басаиловић, Н. Бабић, Никола Михајловић, Николић (од 46. М. Јовановић), Стаматовић (од 72. Ненад Михајловић), Ђорђевић (од 46. Б. Ракић), Агатоновић (од 46. С. Петровић).

РАД: Милосављевић, Антић, Н. Илић, Динић, Вукић, А. Илић, Ивановић (од 85. Л. Митић), Грујић, Тодоровић, Д. Митић (од 87. Петровић), Вукоичић (од 80. Чакић).

TАСКОВИЋИ – ПАЛИЛУЛА 7:2 (2:1)

Игралиште у Тасковићима. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 0:1 Н. Радојковић у 10, 1:1 Крстић у 25, 2:1 Крстић у 41, 3:1 Кастратовић у 55, 3:2 Н. Радојковић у 59, 4:2 Танић у 64, 5:2 Кастратовић у 65, 6:2 Додић у 77, 7:2 Додић у 86. минуту. Жути картони: Стојадиновић, Лукић, Р. Јанковић (Палилула).

ТАСКОВИЋИ: Савић, Алија, Ђорђевић (од 50. Милошевић), Денкић, Ристић, Петковић, Н. Станковић (од 58. Танић), Ранђеловић, Кастратовић (од 77. Митић), Коцић (од 50. Ђ. Станковић), Крстић (од 66. Додић).

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Миљковић, Лукић, Станковић, Маринковић, Р. Јанковић, Милановић, Бранковић, Н. Радојковић, Денић, Рајковић (од 69. Толд)

Фотографије: Милан Јовановић, Никола Митић.