Pobeda Napretka i Morave na startu

Na startu prolećnog dela šampionata Zone Centar uglavnom očekivani rezultati – fudbaleri OFK Napretka 1929 osvojili su ceo plen, kao i žitkovačka Morava, dok je Moravica pretrpela poraz.

U komšijskom derbiju, na Gradskom stadionu u Aleksincu, OFK Napredak 1929 je sa 2:1 pobedio tim Bukovika iz Ražnja i osvojio tri zlatna boda za beg sa dna tabele. Prvi deo meča završen je bez golova. Na početku drugog poluvremena gosti su preuzeli inicijativu i u 50. minutu preko Nenada Živkovića došli u vođstvo. U 67. minutu iz slobodno udarca sa 25 metara iskosa s leve strane rezultat je poravnao Miljan Zemljak, da bi tri minuta kasnije sa bele tačke konačan rezultat postavio Milan Tasić.

Fudbaleri Moravice neprijatno su iznenadili svoje navijače. Juče su u Subotincu poraženi sa 3:1 od Orljana.

Na gostovanju u Gornjem Matejevcu, u meču protiv Jedinstva, žitkovačka Morava osvojila je ceo plen pobedivši sa 6:2. Žitkovčani su došli do prednosti golom Dušana Stojanovića, ali su domaćini relativno brzo izjednačili. U drugom poluvremenu, u 50. minutu, domaći su poveli sa 2:1. Petnaest minuta kasnije udarac Martina Ristića sa bele tačke golman Matejevčana je odbranio. Nakon pet minuta, Ristić se iskupio za promašaj i poravnao rezultat. Usledila je apsolutna dominacija Žitkovčana koji su do kraja utakmice postigli još četiri gola, a strelci su bili Mihajlo Cvetković, kapiten Slobodan Janković, Martin Ristić i Dušan Spasojević.

Ostali rezultati 16. kola:

U Medoševcu: MladostNaša krila (Belotinac) 2:0,
U Pukovcu: PukovacOFK Niš 2:2,
U Svrljigu: SvrljigZemljoradnik (Balajinac) 1:2
U Vrtištu: VrtišteBrzi Brod 1:0, i
U Jelašnici: RudarMalošište 0:6.

Na čelu tabele sa 41 bodom je Mladost iz Medoševca, a što se tiče ekipa sa područja opštine Aleksinac Morava je na četvrtom mestu sa 27 bodova, Moravica je 12. sa 18, a OFK Napredak na 14. mestu sa 13 bodova, koliko ima i pretposlednji Rudar.

OFK Napredak 1929, Aleksinac

OFK NAPREDAK – BUKOVIK 2:1(0:0)

Gradski stadion u Aleksincu. Gledalaca: oko 250. Sudija: Miloš Pejčinović (Radevac). Strelci: 0:1 Živković u 50, 1:1 M. Zemljak u 67, 2:1 Tomić (iz penala) u 70. minutu. Žuti kartoni: Stojanović, R. Janković, Golubović, predstavnik kluba I. Jovanović (OFK Napredak), Živković, Đokić, Zdravković (Bukovik).

OFK NAPREDAK: Živadinović, M. Zemljak (od 88. L. Babić), Ilić, Popović, M. Cander, R. Janković, L. Janković (od 54. Đukić), Lazić, Stojanović, Tasić, Živić.

BUKOVIK: Zdravković, Radosavljević, Vujović, N. Cander, Đokić, Stanković, Nedeljković, Tomić (od 78. Milovanović), Živković, Ljubisavljević, Stoilkov.