По три бода за Алексинчане, Радевчане и Тешичане

Не догађа се често, али се ето догодило: сва три алексиначка представника у Окружној лиги у минулом, 28.  колу забележили су победе.

Палилула и Рад из Мерошине играли су на Градском стадиону у Алексинцу. На полувремену је било 2:2, у другом делу Палилулци су постигли четири гола и освојили три нова бода.

Јастребац из Тешице победио је Земљорадника у Балајинцу са 0:2. Оба гола дело су талентованог Милана Тасића.

У Рожини Полет из Радевца славио је против Наисуса са 1:2. Прво полувреме завршено је вођством Радевчана од 0:2, а двоструки стрелац био је стрелац Никола Михајловић. Судија Слађан Марковић показао је осам жутих картона – два играчима домаће екипе и шест гостима.

Азбресница: Борац – Сврљиг 1:1,
Чапљинац: Раднички – Тасковићи 3:2,
Баличевац: Баличевац – Раднички (Кочане) 2:0, и
Шарлинац: Топлица – Победа 4:3.

Слободан је био Моравац из Чечине.

На првом месту је Сврљиг са 68 бодова, 14 више од Радничког из Кочана. Сврљижани су већ обезбедили шампионски титулу и пласман у Зону Центар.

Алексиначки клубови бележе следећи пласман: Палилула и Јастребац имају по 32 бода и заузимају 10, односно 11. место, а полет је на претпоследњој, 15. позицији са 23 бода.

НАИСУС – ПОЛЕТ 1:2 (0:2)

Игралиште у Рожини. Гледалаца: 20. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Михајловић у 18, 0:2 Михајловић у 34, 1:2 Грујић у 64. минуту. Жути картони: Михајловић, Тасић (Наисус), Пејчиновић, Д. Јовановић, Недељковић, Митровић, А. Агатоновић, Ђекић (Полет).

НАИСУС: Петковић, Стевић (од 77. Тасић), Динић (од 55. Микић), Пешић, Вељковић, Михајловић, Костић, Балашевић (од 46. Стојановић), Милојевић, Грујић, Пешић.

ПОЛЕТ: Недељковић, Ракић, Д. Петровић, Д. Јовановић, Н. Агатоновић (од 77. Ђекић), Ристић, Михајловић, Митровић, С. Петровић, Ђорђевић (од 46. А. Агатоновић), Пејчиновић.

Фотографије: Милан Јовановић / Никола Митић / Официјална инстаграм страница ФК Јастребац Тешица.