Pljusak golova u Aleksincu, čak 19!

U osmom kolu Regionalne futsal lige – Sever, oba naša predstavnika osvojili su ceo plen.

U Hali sportova u Aleksincu Zvezda iz Gornjeg Ljubeša odmerila je snage sa ekipom Bora. U interesantnoj fudbalskoj predstavi gledaoci su mogli da vide pravi pljusak golova, čak 19! U prvom poluvremenu bolje su se snašli gosti. Međutim, u nastavku Zvezda je preokrenula situaciju u svoju korist. Posle izjedačenja u 28. minutu na 6:6, domaći tim je preuzeo inicijativu, u jednom trenutku imao je plus četiri, a na kraju je bilo 11:8. Mihajlo Cvetković, mladi i talentovani fudbaler i futsaler, postigao je četiri gola, Slavko Đorđević je dao tri, Marko Dabarčić dva, dok su Veljko Petrović i Dušan Lukić dodali po jedan gol. U ekipi gostiju istakao se Marko Terzić sa četiri pogotka. Ovo je bio treći trijumf Zvezde u akuelnom šampionatu.

Naš drugi predstavnik u ovom rangu, Brđanka iz Aleksinca, igrala je u Vararinu protiv Temnića. Izabranici trenera Dimitrija Antića od početka utakmice nametnuli su svoj ritam i kako se utakmica bližila kraju povećavali su prednost. U 28. minutu bilo je 0:5, pet minuta pre kraja Varvarinci su preko Dejana Jankovića smanjili na 1:5, da bi tačku na meč, tri minuta pre kraja, stavio Vladimir Gojković. Dakle, Temnić – Brđanka 1:6. Gojković je trostruki strelac, dva puta je mrežu pogodio Mirko Pendo, a jedanput Mladen Jezdić.

Brđanka je na drugom mestu sa 16 bodova, tri manje od lidera prvenstva, Timoka 2013 iz Zaječara, dok je Zvezda na šestoj pozicijisa devet bodova, koliko ima i Miners na sedmoj poziciji.

ZVEZDA – BOR 11:8 (4:5)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 60. Sudije: Dušan Nonić, Anđela Velev (Pirot). Strelci: 1:0 Dabarčić u 1, 2:0 Đorđević u 3, 2:1 Terzić u 8, 2:2 Terzić u 10, 2:3 Terzić u 11, 2:4 Antić u 11, 2:5 Karabašević u 14, 3:5 Cvetković u 18, 4:5 Lukić u 19, 5:5 Petrović u 24, 6:5 Dabarčić u 25, 6:6 Stanković u 28, 7:6 Cvetković u 30, 8:6 Đorđević u 31, 9:6 Cvetković u 32, 10:6 Đorđević u 33, 10:7 Petrikić u 35, 10:8 Terzić u 35, 11:8 Cvetković u 37. minutu. Žuti kartoni: Živković, Dabarčić (Zvezda), Petrikić, Karabašević (Bor).

ZVEZDA: STANISAVLJEVIĆ, ĐORĐEVIĆ, DABARČIĆ, CVETKOVIĆ, ŽIVKOVIĆ, Janković, Petrović, Stevanović, Ristić, Lukić.

BOR: JAKOVLJEVIĆ, STANKOVIĆ, ANTIĆ, TERZIĆ, KARABAŠEVIĆ, Adamović, Strainović, Marković, Aleksić, Jokić, Petrikić, Krstić.

TEMNIĆ – BRĐANKA 1:6 (0:3)

Hala sportova, Varvarin. Gledalaca: 50. Sudije: Igor Rajković (Despotovac), Miloš R. Milenković (Niš). Strelci: 0:1 Gojković u 10, 0:2 Gojković u 12, 0:3 Jezdić u 14, 0:4 Pendo u 23, 0:5 Pendo u 28, 1:5 Janković u 35, 1:6 Gojković u 37. minutu.

TEMNIĆ: RAKIĆ, ĆOSIĆ, SAVIĆ, TOPALOVIĆ, AVRAMOVIĆ, Janković, Kolić.

BRĐANKA: DUBROJA, SAVIĆ, JEZDIĆ, ARSIĆ, PENDO, Gojković, Nikolić, Spasić, Stanković, Majdevac.