Пљусак голова у Алексинцу, чак 19!

У осмом колу Регионалне футсал лиге – Север, оба наша представника освојили су цео плен.

У Хали спортова у Алексинцу Звезда из Горњег Љубеша одмерила је снаге са екипом Бора. У интересантној фудбалској представи гледаоци су могли да виде прави пљусак голова, чак 19! У првом полувремену боље су се снашли гости. Међутим, у наставку Звезда је преокренула ситуацију у своју корист. После изједачења у 28. минуту на 6:6, домаћи тим је преузео иницијативу, у једном тренутку имао је плус четири, а на крају је било 11:8. Михајло Цветковић, млади и талентовани фудбалер и футсалер, постигао је четири гола, Славко Ђорђевић је дао три, Марко Дабарчић два, док су Вељко Петровић и Душан Лукић додали по један гол. У екипи гостију истакао се Марко Терзић са четири поготка. Ово је био трећи тријумф Звезде у акуелном шампионату.

Наш други представник у овом рангу, Брђанка из Алексинца, играла је у Варарину против Темнића. Изабраници тренера Димитрија Антића од почетка утакмице наметнули су свој ритам и како се утакмица ближила крају повећавали су предност. У 28. минуту било је 0:5, пет минута пре краја Варваринци су преко Дејана Јанковића смањили на 1:5, да би тачку на меч, три минута пре краја, ставио Владимир Гојковић. Дакле, Темнић – Брђанка 1:6. Гојковић је троструки стрелац, два пута је мрежу погодио Мирко Пендо, а једанпут Младен Јездић.

Брђанка је на другом месту са 16 бодова, три мање од лидера првенства, Тимока 2013 из Зајечара, док је Звезда на шестој позицијиса девет бодова, колико има и Минерс на седмој позицији.

ЗВЕЗДА – БОР 11:8 (4:5)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 60. Судије: Душан Нонић, Анђела Велев (Пирот). Стрелци: 1:0 Дабарчић у 1, 2:0 Ђорђевић у 3, 2:1 Терзић у 8, 2:2 Терзић у 10, 2:3 Терзић у 11, 2:4 Антић у 11, 2:5 Карабашевић у 14, 3:5 Цветковић у 18, 4:5 Лукић у 19, 5:5 Петровић у 24, 6:5 Дабарчић у 25, 6:6 Станковић у 28, 7:6 Цветковић у 30, 8:6 Ђорђевић у 31, 9:6 Цветковић у 32, 10:6 Ђорђевић у 33, 10:7 Петрикић у 35, 10:8 Терзић у 35, 11:8 Цветковић у 37. минуту. Жути картони: Живковић, Дабарчић (Звезда), Петрикић, Карабашевић (Бор).

ЗВЕЗДА: СТАНИСАВЉЕВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, ДАБАРЧИЋ, ЦВЕТКОВИЋ, ЖИВКОВИЋ, Јанковић, Петровић, Стевановић, Ристић, Лукић.

БОР: ЈАКОВЉЕВИЋ, СТАНКОВИЋ, АНТИЋ, ТЕРЗИЋ, КАРАБАШЕВИЋ, Адамовић, Страиновић, Марковић, Алексић, Јокић, Петрикић, Крстић.

ТЕМНИЋ – БРЂАНКА 1:6 (0:3)

Хала спортова, Варварин. Гледалаца: 50. Судије: Игор Рајковић (Деспотовац), Милош Р. Миленковић (Ниш). Стрелци: 0:1 Гојковић у 10, 0:2 Гојковић у 12, 0:3 Јездић у 14, 0:4 Пендо у 23, 0:5 Пендо у 28, 1:5 Јанковић у 35, 1:6 Гојковић у 37. минуту.

ТЕМНИЋ: РАКИЋ, ЋОСИЋ, САВИЋ, ТОПАЛОВИЋ, АВРАМОВИЋ, Јанковић, Колић.

БРЂАНКА: ДУБРОЈА, САВИЋ, ЈЕЗДИЋ, АРСИЋ, ПЕНДО, Гојковић, Николић, Спасић, Станковић, Мајдевац.