Петарда у Алексинцу, кикс Житковчана

У седмом колу Зоне Центар фудбалери ОФК Напретка 1929 доживели су још један пораз, седми по реду.

На Градском стадиону у Алексинцу, екипа ОФК Напретка, са осморицом кадета у стартној постави и четворицом на клупи, платила је још један данак неискуству и претрпела убедљив пораз; са од 0:5 изгубила је од Орљана!

И наш други зонаш, Морава из Житковца, поражена је у Брзом Броду од истоимене екипе са 2:0. Житковчани су на меч против једне од најјачих екипа у лиги отпутовали буквално без половине тима и са двојицом играча на клупи. Први део утакмице завршен је без голова, између осталог захваљујући и одличним интервенцијама голмана Мораве Алексе Ристића.

У другом делу, Морава је заиграла мало офанзивније. Међутим, у 55. минуту, играч домаћих Арсић је маказицама постигао ефектан гол и довео свој тим до предности, да би у 66. минуту Петровићповисио на 2:0. После тога, Брзоброђани су преузели иницијативу и можда би резултат био и већи да на голу Житковчана није био расположени Ристић.

Ниш: Цар Константин – Палилулац (Ниш) 1:0,
Батушинац: Младост – Јединство (Г. Матејевац) 1:2,
Ражањ: Буковик – Наша крила (белотинац) 1:4,
Балајинац: Земљорадник – Сврљиг 2:2,
Медошевац: Младост – ОФК Ниш 1:0, и
Кнез Село: Раднички 2020 – Пуковац 0:0.

Јединство из Горњег Матејевца је на првом месту са 18 бодова, испред Брзог Брода који је други са бодом мање.

Морава заузима седму позицију са 11 бодова, колико има и Цар Константин на осмом месту, док је ОФК Напредак 1929 на самом дну табеле без бодова.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ОРЉАНЕ 0:5 (0:3)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Александар Јовановић (Прокупље). Стрелци: 0:1 Ранђеловић у 9, 0:2 Ранђеловић у 13, 0:3 Кастратовић у 26, 0:4 Кастратовић у 51, Ранђеловић (из пенала) у 90. минуту. Жути картони: Пејковић, Николић (ОФК Напредак 1929).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Стојадиновић (од 46. Тацевић), Стевић (од 58. Николић), И. Ловренчић, Видановић, Ђокић, Пејковић, Л. Јанковић (од 46. Станковић), Паприца, Гогић (од 58. Д. Зека), Вељковић, Петровић (од 46. Андрејевић).

ОРЉАНЕ: Јовановић, Цветковић, Станојевић, Мицић, Ј. Станковић, Стаменковић (од 46. Вељковић), Ранђеловић, Николић, Симоновић (од 80. Николић), С. Станковић (од 63. Тасић), Кастратовић (од 88. Пешић).

ОФК БРЗИ БРОД – МОРАВА 2:0 (0:0)

Стадион ОФК Брзи Брод. Судија: Никола Мијалковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Арсић у 55, 2:0 Петровић у 66. минуту. Жути картони: Станковић, Крстић (ОФК Брзи Брод), Јевремовић, Николић, Новковић (Морава).

ОФК БРЗИ БРОД: Китановић, Станковић, Марковић, Величковић, Костић (од 75. Жикић), Стошић, Петровић (од 67. М. Крстић), Стојановић (од 75. Динић), И. Крстић, Арсић (од 55. Митић), Јовић (од 67. Андрић).

МОРАВА: А. Ристић, Ђ. Јанковић, Поповић, Спасић (од 70. Димитријевић), Лазаревић, Цветковић, Јевремовић, Петровић, Николић (од 85. Стефановић), Новковић, Коцић.

Фотографије: Михајло Илић (ОФК Брзи Брод – Морава)