Пета победа ОФК Напретка, кикс Мораве у Батушинцу

Фудбалери ОФК Напретка 1929 наставили су низ победа у пролећном првенству Зоне Центар.

У 21. колу Алексинчани су пред својим навијачима декласирали Јединство из Горњег Матејевца, екипу која је на другом месту на табели, победивши са 6:1. То је пета победа заредом изабраника тренера Петровића.  Двоструки стрелац је Душанић, а по један гол постигли су Ђорђевић, Зека, Милуновић и Тасић.

Наш други зонаш, житковачка Морава, игралаје у Батушинцу против Младости и претрпела пораз од 5:2.

Житковчани су одлично стартовали и  прво полувреме решили у своју корист са 1:0. На почетку другог дела Младост је поравнала резултат, а онда и стекла предност. До 65. минута, када је Слободан Јанковић изједначио на 2:2, Морава је играла веома добро. Тада је, међутим, дошло до пада концентрације, што је домаћа екипа искористила  и постигла три гола.

Ражањ: Буковик – Палилулац 1:6,
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод – Пуковац 4:0,
Г. Матејевац: Раднички 2020 (Кнез Село) – Сврљиг 5:0,
Ниш: Цар Константин – Орљане 5:2,
Балајинац: Земљорадник – ОФК Ниш 1:0, и
Медошевац: Младост – Наша крила 0:0.

На првом месту је ОФК Брзи Брод са 54 бода. Морава је пала на 11. место са 25 бодова, а ОФК Напредак и даље заузима претпоследњу, 15. позицију али сада са 19 бодова.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ЈЕДИНСТВО (ГМ)  6:1 (5:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: око 300. Судија: Александар Јовановић. Стрелци: 1:0 Ђорђевић у 5, 2:0 Зека у 9, 3:0 Милуновић у 14, 4:0 Душанић у 27, 5:0 Душанић у 34, 6:0 Тасић у 53, 6:1 Мршевић у 65.  минуту. Жути картони: Милуновић (ОФК Напредак), Цекић, Мршевић, Недељковић (Јединство).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Ђокић (од 64. Вељковић), Стојановић (од 60. Јовановић), Зека (од 16. Андрејевић), Тасић (од 64. Стоиљковић), Милуновић, С. Ђорђевић, Н. Цандер (од 60. Пејковић), Смиљковић, Душанић, М. Цандер.

ЈЕДИНСТВО (ГМ): Станковић, Недељковић (од 61. Стојановић), Мршевић, Вулић, Сибиновић (од 57. Мијајловић), Цојић, Љубисављевић (од 46. Цветковић), Стојичић (од 54. Анђелковић), Цекић, Милошевић, Мијатовић.

МЛАДОСТ (Б) – МОРАВА 5:2 (0:1)

Игралиште у Батушинцу. Судија: Душан Митровић (Ниш). Стрелци: 0:1 Димитријевић у 6, 1:1 Тодоровић у 48, 2:1 Н. Динић у 63, 2:2 Јанковић у 65, 3:2 У. Михајловић у 72, 4:2 Стојадиновић у 85, 5:2 Мишић у 87. минуту.  Жути картони: Станковић (Младост), Илић, Младеновић (Морава).

МЛАДОСТ (Б): А. Михајловић, Илић, Петровић, Стојадиновић, У. Михајловић, Мишић (од 88. М. Динић), Костић (од 46. Ракочевић), Н. Динић, Станковић (од 89. М. Јовановић), Марковић (од 46. Стаменковић), Н. Јовановић (од 46. Тодоровић).

МОРАВА: Младеновић, Милосављевић, Илић, Новковић, Стевић (од 65. Милошевић), С. Петровић, Д. Петровић, Јанковић, Димитријевић, М. Петровић, Богдановић.

Фотографије: Милан Јовановић (ОФК Напредак – Јединство), Михајло Илић (Младост – Морава)