Opet smena na vrhu: Kraljevo i Škriljac zamenili mesta!

I sedmo kolo Opštinske lige donelo je puno iznenađenja.

Dosadašnji lider prvenstva, Kraljevo, na gostovanju u Bobovištu doživeo je neprijatno iznenađenje. Posle nerešenog ishoda u prvom delu (1:1), jaka i čvrsta ekipa Jedinstva u nastavku je preuzela inicijativu i osvojila ceo plen – 6:3. Mrežu gostiju dva puta je pogodio Sergej Lazarević, a po jednom su to učinili Živković, Ljubisavljević, Ranđelović i Ilija Brzaković koji je posle  datog gola u 80. minutu zaradio crveni karton. Za Kraljevo golove su dali Lazić, Stanković i Rakić.

Istim rezultatom (6:3), završen je meč u Vitoševcu između Poleta i Borca iz Trnjana. I ovde je prvo poluvreme okončano nerešenim rezultatom (2:2). Na početku drugog dela  Trnjanci su drugi put stigli do prednosti i tako je bilo do 75. minuta. A onda su za 11 minuta igrači Poleta uspeli da poravnaju rezultat i postignu još tri gola. Trostruki strelac za Polet je Radomir Gajić, a po jedan gol dali su Đorđević, Dinić i Nikolovski, dok je za ekipu gostiju dva gola postigao Aleksa Stanković i jedan Miloš Zlatanović.

Na igralištu u Subotincu, Škriljac iz Bradarca do vrha je napunio mrežu gostiju iz Moravca. Krajnji skor, Škriljac – Mladost 1955 8:1. Četiri gola za Škriljac postigao je Nenad Milunović i preuzeo vođstvo na listi strelaca Opštinske lige, a po dva gola dali su Stefan Miletić i Mladen Ristić. Strelac za goste Đorđe Ristić.

Vukašinovac je kao domaćin sa 2:0 savladao Crvenu zvezdu iz Gornjeg Ljubeša. Oba gola postigao je Miloš Stanojević.

I Rudar 2016 je upisao nova tri boda. „Rudari” su na Aleksinačkom Rudniku sa 4:1 pobedili Jastrebac 2022 iz Suhotna. Ostoja Lazić je dvostruki strelac za domaći tim, po jedan gol dali su Stojanov i Dimitrijević, dok je strelac za goste Antić.

Utakmica u Rutevcu između istoimene ekipe i Ratara iz Gornje Peščanice završena je nerešenim rezultatom – 2:2. Ovo je prvi bod Ratara u novom prvenstvu. Strelci za Rutevac su Todorović iz penala i Radovanović, a za Ratara Milanović i Ivan Prokić. Sudija je isključio dvojicu igrača; u 82. minutu crveni karton dobio je igrač domaćih Uroš Radovanović, a u 90. minutu „pocrveneo” je i igrač  Ratara Bojan Mihajlović.

Slobodna je bila OFK Sloga iz Dobrujevca.

I posle ovog kola opet je došlo do smene na vrhu tabele. Sada je na prvom mestu Škriljac sa 18 bodova, ispred Kraljeva koje je na drugoj poziciji sa tri boda manje. Polet je treći sa 13 bodova, bod manje ima Vukašinovac i zauzima četvrto mesto. Na petom mestu je Rudar 2016 sa 11 bodova, Jedinstvo i Jastrebac 2022 imaju po 10 bodova i dele šesto i sedmo mesto, osmi je Borac sa devet bodova, slede OFK Sloga i Mladost sa po sedam bodova, zatim Crvena zvezda i Rutevac sa po četiri boda i na 13. mestu Ratar sa jednim bodom.

ŠKRILJAC – MLADOST 1955 8:1 (5:1)

Igralište „Škriljac”, Subotinac. Sudija: Željko Stoilkov (Aleksinac). Strelci: S. Miletić u 10, 2:0 M. Ristić u 22, 3:0 M. Ristić u 27, 3:1 Đ. Ristić u 30, 4:1 S. Miletić u 33, 5:1 Milunović u 38, 6:1 Milunović u 55, 7:1 Milunović u 62, 8:1 Milunović u 86. minutu. Žuti kartoni: Jovanović, S. Miletić, M. Miletić, Jaćimović, M. Ristić (Škriljac), Pejković (Mladost 1955).

ŠKRILJAC: Nešić, M. Miletić, Andrija Stevanović, Trivunac, Mladenović, Aleksandar Stevanović, S. Miletić (od 65. Jovanović), Stanković (od 65. Stojanovski), Jaćimović, Milunović, M. Ristić.

MLADOST 1955: Miladinović, Pejković, Jović, Smiljković, Milošević, Didić, Ristić, Stanojković, Trifunović, D. Petrović, N. Petrović.

JEDINSTVO – KRALJEVO 6:3 (1:1)

Igralište u Bobovištu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac).Strelci: 0:1 Lazić u 24, 1:1 Lazarević u 37, 2:1 Ljubisaljević u 54, 3:1 Živković u 62, 3:2 Stanković u 64,  4:2 Ranđelović u 66, 4:3 Rakić u 71, 5:3 Lazarević u 76, 6:3 Brzaković u 80. minutu. Žuti kartoni: Ljubisavljević, Petrović, Ljubenović (Jedinstvo), Dimitrijeić, Rakić, S. Lazić, J. Lazić. Crveni karton: Brzaković (Jedinstvo) u 80. minutu.

JEDINSTVO: Petrović, Živković, Miljković, Đorđević, Adamov, Lazarević, Brzaković, Ranđelović, Ljubisavljević, Stefanović, Ljubenović.

KRALJEVO: Stošić (od 80. Pavlović), Mitković, Rušiti, Marinković, Krstić, Rakić, Lazić, Stanković, Stamenković (od 46. Lazić), Dimitrijević (od 63. Mirković), Gojković.

POLET (V) – BORAC 6:3 (2:2)

Igralište „Sveta Petka”, Vitoševac. Sudija: Ivan Jovanović. Strelci: 1:0 Đorđević u 10, 1:1 Miloš Zlatanović u 18, 1:2 A. Stanković u 26, 2:2 Gajić u 28, 2:3 A. Stanković u 46, 3:3 Gajić u 75, 4:3 Gajić u 79, 5:3 Dinić u 82, 6:3 Nikoloski u 86. minutu. Žuti kartoni: Savić, Malović (Polet), Ilić (Borac).

POLET: Veljković, Gajić, Đorđević, Obradović (od 21. Rajić), Savić, Živković, Radisavljević (od 73. Popović), Malović, Milovanović, Dinić (od 83. Nikolovski), Čekrlić.

BORAC: Veljković, Deletić (od 83. Vučković), Karčić, Grujić, Ilić, Golubović, V. Stanković, A. Stanković, Petrović, Miloš Zlatanović, Martin Zlatanović (od 11 Mihajlović).

RUDAR 2016 – JASTREBAC 2022 4:1 (1:0)

Gradski stadion na Al. Rudniku. Gledalaca: 150. Sudija: Nikola Babić (Aleksinac). Strelci: 1:0 Lazić u 25, 2:0 Stojanov u 56, 3:0 Dimitrijević u 76, 4:0 Lazić u 81, 4:1 Antić u 87. minutu. Žuti karton: Dimitrijević (Rudar 2016).

RUDAR 2016: Stojadinović, A. Đorđević (od 81. Pavlović), Ivanović (od 61. Branković), Durmišević, Đurić (od 46. Petrović), Jovanović (od 65. Dimitrijević), Milanović (od 46. Ristić), M. Zemljak, P. Đorđević, Stojanov, Lazić.

JASTREBAC 2022: Petrović, Dinić, Ranđelović, Zdravković, Arsić, Banković, A. Grujić, Cenić, Jović, V. Grujić, Ranđelović.

VUKAŠINOVAC – CRVENA ZVEZDA 2:0 (1:0)

Igralište u Vukašinovcu. Sudija: Marko Stanojević. Strelci: 1:0 Stanojević u 32, 2:0 Stanojević u 75. minutu. Žuti karton: Živanović ( Crvena zvezda). Crveni karton: Nenad Milojević (C. zvezda) posle utakmice.

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović, V. Milošević, Petrov, Stambolić, Marinković (od 65. Tomić), S. Milošević, Zipalović, Živković (od 83. Najdanović), Mijailović (od 73. Rajković), Stanojević.

CRVENA ZVEZDA: Nenad Milojević (od 1. Živanović), Tasić, Savić, Stepanović (od 55.Todorović), Popović, Nikola Milojević, S. Živković, Živić, Anđelinković, Vacić, Jović (od 46. N. Živković).

RUTEVAC – RATAR 2:2 (2:1)

Igralište „Ratko Žunić“, Rutevac. Gledalaca: 30.  Sudija: Uroš Radosavljević. Strelci: 0:1 Milanović u 24, 1:1 Todorović (iz penala) u 26, 2:1 Radovanović u 44, 2:2 I. Prokić u 80. minutu. Žuti kartoni: Stanković, Told, Jovanović, Radojičić (Rutevac), M. Prokić, Stevanović (Ratar). Crveni kartoni: Radovanović (Rutevac) u 82, Mihajlović (Ratar) u 90. minutu.

RUTEVAC: Lukić, Mihajlović, B. Stanković, Grujić, Todorović, Mitrović, M. Stanković, Radovanović (od 46. Jovanović), Stanišić, Stanojević, Told.

RATAR: Đekić (od 46. M. Prokić), Stanković, Popović, Sentić, Milanović  (od 72. Džonić), Mihajlović, Zdraković, Stevanović, Kostov, I. Prokić, Ivanišević.

Naslovna fotografija: Arhiva.