Odlazak majstora plemenite veštine

Na groblju u Vrežini sahranjen je Dragan Živadinović Senta, čuveni niški bokser, jedan od najboljih majstora plemenite veštine svih vremena nekadašnje Jugoslavije u papir kategoriji.

Senta je prve korake u boksu načio u niškom Radničkom da bi potom kao perspektivni bokser na godinu dana došao u Napredak iz Aleksinca. Međutim, umesto jedne godine u unašem gradu je ostao pune četiri sezone. Bilo je to vreme kada se Napredak takmičio u Drugoj ligi. Prvu titulu u svojoj bogatoj karijeri osvojio je davne 1982. godine na državnom prvenstvu u Vukovaru, kada je postao vicešampion Jugoslavije. U Niš se vratio godinu kasnije zajedno sa Slobodanom Pavlovićem Cobijem.

Senta je, između ostalog, bio prvak države i član reprezentacije Jugoslavije, 1987. godine osvojio je bronzanu medalju na Prvenstvu Evrope u Italiji i srebrnu medalju na Mediteranskim igrama u Siriji. Bio je peti na svetskoj rang-listi u papir kategoriji. Osvajao je poznate turnire Beogradski pobednik, Zlatna rukavica i Zlatni gong.

Zbog zasluga za boks dobio je nacionalno sportsko priznanje Republike Srbije.