Одлазак мајстора племените вештине

На гробљу у Врежини сахрањен је Драган Живадиновић Сента, чувени нишки боксер, један од најбољих мајстора племените вештине свих времена некадашње Југославије у папир категорији.

Сента је прве кораке у боксу начио у нишком Радничком да би потом као перспективни боксер на годину дана дошао у Напредак из Алексинца. Међутим, уместо једне године у унашем граду је остао пуне четири сезоне. Било је то време када се Напредак такмичио у Другој лиги. Прву титулу у својој богатој каријери освојио је давне 1982. године на државном првенству у Вуковару, када је постао вицешампион Југославије. У Ниш се вратио годину касније заједно са Слободаном Павловићем Цобијем.

Сента је, између осталог, био првак државе и члан репрезентације Југославије, 1987. године освојио је бронзану медаљу на Првенству Европе у Италији и сребрну медаљу на Медитеранским играма у Сирији. Био је пети на светској ранг-листи у папир категорији. Освајао је познате турнире Београдски победник, Златна рукавица и Златни гонг.

Због заслуга за бокс добио је национално спортско признање Републике Србије.