Нови кикс Мораве, још један дебакл Напретка

У 10. колу Зоне Центар Морава је у Житковцу играла против Младости из Медошевца, док је ОФК Напредак 1929 гостовао нишком Цар Константину.

Без четворице играча: Симића, Марјановића, Петровића и капитена Слободана Јанковића, Морава је претрпела минималан пораз од Медошевчана резултатом 0:1. Гол је постигао Радовановић у 8. минуту; прецизно је шутурао са двадесетак метара, голман Алекса Ристић je интервенисао, али није успео да сачува своју мрежу. До краја првог дела ривали су се смењивали у нападима, али су мреже мировале.

У другом делу Житковчани су жестоко атаковали на гол гостију који су пак из контри покушавали да повећају вођство. Морава је створила више изгледних прилика, а најидеалнија била она коју је имао Поповић, међутим лопта је завршила поред стативе.

На гостовању у Нишу фудбалери ОФК Напретка 1929 доживели су још  још један дебакл у актуелној полусезони;  са 9:1 поражени су од Цар Констатина. То је девети пораз подмлађеног алексиначког тима који је у стартној постави на овој утакмици имао чак осам кадета и једног на клупи.

Ражањ: Буковик – Младост (Батушинац) 0:4,
Белотинац: Наша крила – Сврљиг 1:0,
Пуковац: Пуковац – ОФК Ниш 3:0,
Г. Матејевац: Јединство – Земљорадник (Балајинац) 5:1,
Орљане: Орљане – Раднички 2020 (Кнез Село) 3:1, и
Ниш: Палилулац – ОФК Брзи Брод  0:4.

На првом месту је ОФК Брзи Брод са 26 бодова. Морава има 14 бодова, а после пораза у овом колу са седмог пала је на 10. место, док је ОФК Напредак 1929 на самом дну табеле са три бода.

МОРАВА – МЛАДОСТ (М) 0:1 (0:1)

Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: 150. Судија: Александар Јовановић (Прокупље). Стрелац: 0:1 Радовановић у 8. минуту. Жути картони: Цветковић, Јевремовић, Новковић (Морава).

МОРАВА: А. Ристић, Ђ. Јанковић, Новковић, Коцић, Поповић, Ђорђевић (од 46. М. Ристић), Лазаревић, Цветковић, Јевремовић, Николић, Спасић (од 72. Димитријевић).

МЛАДОСТ (М): Николић, Марковић, Маринковић, Миленковић, Анђелковић, Живковић (од 46. Раимовић, од 77. Трајковић), Младеновић (од 90. Ранчић), Радовановић, Мирковић, Петровић (од 46. Крстић), Петковић (од 82. Стојиљковић).

ЦАР КОНСТАНТИН – ОФК НАПРЕДАК 1929 9:1 (5:0)

Стадион ФК Цар Константин, Ниш. Судија: Никола Јовановић (Бор). Стрелци: 1:0 Душанић у 4, 2:0 Митровић у 7, 3:0 Митровић у 10, 4:0 Митровић у 26, 5:0 Најдановић у 34, 6:0 митровић у 47, 7:0 Најдановић у 54, 8:0 Митровић у 55, 9:0 Филиповић у 61, 9:1 Станојевић у 62. минуту.

ЦАР КОНСТАНТИН: Марков, Најдановић, Стојиљковић (од 71. Листеш), Филиповић, Душанић (од 56. Стефановић), Павловић, Митровић, Митић, Стојић, Даниловић, Стаменковић.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Тацевић (од 46. Стојадиновић), Николић (од 32. Андрејевић), Станојевић, Видановић, Јовановић, Смиљковић, Петровић, Гогић, Паприца, Вељковић, Арсић.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Младост (М)).