Нове победе Рудничана и Тешичана

У Окружној лиги Нишавског округа минулог викенда одигране су утакмице трећег кола.

Јастребац је у Тешици са 3:2 победио новајлију у лиги, екипу Полета из Витошевца. То је трећа победа Тешичана у јесењем првенству. Голове за Јастребац постигли су Дарко Ценић у првом полувремену и „резервиста” Андрија Стојановић. Он је у игру ушао у 64. минуту, већ после пет минута постигао је први, а након десет минута и други гол. Међутим,  гости из Витошевца су у 83. минуту из једанаестерца смањили на 3:1 и у самом финишу меча постигли још један гол.

На стадиону Мораве у Житковцу, Полет из Радевца играо је нерешено 2:2 против Наисуса из Рожине. Радевчани су до 66. минута имали вођство од 2:0, али су гости за четири минута успели да поравнају резултат.

На гостовању у Тасковићима, Рудар 2016 са Алексиначког Рудника забележио је трећи тријумф заредом. Рудничани су савладали екипу Тасковића са 0:2. Судија је показао девет жутих и један црвени картон.

У Кочану Слога из Кормана претрпела је убедљив пораз од тамошњег Радничког – 4:0.

Азбресница: Борац – Топлица (Шарлинац) 0:1,
Чечина: Моравац – Рад (Мерошина) 1:3,
Арбанасце: Арбанасце – Слога (Јовановац) 1:5,
Баличевац: Баличевац – Малошиште 1:2, и
Мекиш: Мекиш – Победа (Русна) 3:0 (сл. резултат).

У прва три кола Окружне лиге максималан учинак остварило је шест екипа. На челу табеле је Рудар 2016 са Алексиначког Рудника, а затим следе Раднички из Кочана, Слога из Јовановца, Мекиш, Малошиште и Јастребац из Тешице.

Што се осталих клубова са територије ФСО Алексинац тиче, пласман је следећи: Полет из Витошевца је на 9. месту са три бода, Полет из Радевца заузима 13. место и  има један бод, док је Слога из Кормана на претпоследњој, 17. позицији без бодова.

ПОЛЕТ (Р) – НАИСУС 2:2 (1:0)

Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: 100. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 М. Радојковић у 34, 2:0 Н. Радојковић у 49, 2:1 Стевић у 66, 2:2 Пешић у 70. минуту. Жути картон: Николић (Полет).

ПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Петровић, Стевановић, Милошевић, Р. Јанковић, Михајловић, М. Радојковић, Анђелковић (од 46. Јевтић), Динчић, Н. Радојковић, Николић (од 76. Ружић).

НАИСУС: Савић, А. Стевић (од 83. Милош Тасић), Милановић, Ј. Стевић, Марко Тасић, Миленковић, Александар Пешић, Јовановић, Динић (од 46. Миленковић), Грујић, Александар Пешић.

ЈАСТРЕБАЦ – ПОЛЕТ (В) 3:2 (1:0)

Игралиште Јастрепца, Тешица. Судија: Марко Станојевић (М. Бујмир). Стрелци: 1:0 Д. Ценић у 18, 2:0 А. Стојановић у 69, 3:0 А. Стојановић у 79, 3:1 Тодоровић (из једанаестерца) у 83, 3:2 Симић у 89. минуту. Жути картони: Костић, Крстић, Лукић (Јастребац), Симоновић, Ракић (Полет).

ЈАСТРЕБАЦ: Ј.  Стојановић, Симоновић, Н. Ценић, Мирковић, Ђукић (од 80. В. Динчић), Д. Ценић, Тасић, Марковић (од 64. А. Стојановић), Лукић, Ђорђевић, Костић (од 73. Крстић).

ПОЛЕТ (В): Шљивић, Маловић, Симоновић, Симић, Кузмановић (од 58. Ђорђевић), Богдановић, Зоркић (од 46. Чекрлић), Ракић, Живковић, Тодоровић, Миловановић.

ТАСКОВИЋИ – РУДАР 2016 0:2 (0:0)

Игралиште у Тасковићима. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелци: 0:1 О. Лазић у 69, 0:2 Стојановић у 80. минуту. Жути картони: Петковић, Николић, Стојановић, Ђорђевић (Тасковићи), М. Земљак,  Ђурић, Стевановић, Дурмишевић, Станковић (Рудар 2016). Црвени картон: О. Лазић (Рудар 2016) у 69. минуту.

ТАСКОВИЋИ: Ценић, Стојановић (од 77. Вељковић), Милошевић, Бујић, Ристић, Петковић, Коцић, Крстић, Ивановић, Николић, Ђорђевић.

РУДАР 2016: А. Ристић, Славнић, Стевановић, Дурмишевић, Ђурић, Станковић, Ђорђевић, М. Земљак, О. Лазић, Гојковић, Стојановић.

РАДНИЧКИ 1924 – СЛОГА (К) 4:0 (2:0)

Игралиште у Кочану. Судија: Сава Стефановић (Моравац). Стрелци: 1:0 Милошевић (из пенала) у 16, 2:0 Вучковић у 41, 3:0 Спасић у 50, 4:0  Вучковић у 89. минуту.

РАДНИЧКИ 1924: Стаменковић, Н. Тасић (од 63. Миленковић), Милан Вучковић (од 63. Стајић), Владимиров, Матић, Спасић (од 72. Ћеримовић), Милошевић, Гавазовић (од 45. Милошевић), Марко Вучковић, Цветановић (од 57. Цветковић), Цакић.

СЛОГА: Недељковић, Стојиљковић, Л. Стојковић, Ђорђевић, Маринковић, Ј. Стојковић, Јанаћковић, Војиновић, Илић, Ђорђевић, Рајковић.

Фотографије: Милан Јовановић (Полет (Р) – Наисус), Инстаграм ФК Јастребац Тешица (Jaстребац – Полет (В))