Никола се окитио златом и бронзом!

На „Купу Милоша” у Крушевцу, који је организовала Јапанске карате асоцијације Шотокан савеза Србије, међу 20 клубова са око 300 такмичара свих узраста, учествовали су и представници Карате клуб „Шуматовац” из Алексинца.

Алексиначки каратисти освојили су седам одличја, односно четири златне, једну сребрну и две бронзане медаље.

У пуном сјају заблистао је Никола Ристић који је освојио две медаље – златну у конкуренцији сениора до 75 килограма (sanbon) и бронзу у ипон апсолутној категорији.

У катама појединачно злато су изборили: Калина Мојсиловић (узраст 6 година 1. ниво), Мартин Урошевић (12 година 1. ниво) и Матија Анђелковић (9 година 1. ниво), сребрна медаља припала је Маши Марсенић (10 година 2. ниво), а бронза МилициАнђелковић (10 година 1. ниво).

Стимулативне медаље за учешће на турниру добили су: Хана Ранђеловић, Михајло Митић, Максим Стојановић и Јефимија Стевановић.

Учешћем на овом турниру чланови Карате клуба „Шуматовац” завршили су први део такмичарске сезоне.

Наредна активност је учешће на Летњем карате кампу у Сутомору.

Фотографије: КК „Шуматовац”