Незаслужени пораз

У 17. колу Прве лиге – Исток, рукометаши Алексинца играли су у Куршумлији против истоимене екипе.

На полувремену је било нерешено 17:17, а на крају у неизвесној и драматичној завршници домаћа екипа се боље снашла и славила са голом разлике – 35:34.

− Ако питате моје играче, судије су одлучиле утакмицу, а ако питате мене сами смо криви за пораз − каже тренер РК Алексинац, Владан Стошић. − Одговорно тврдим да смо квалитетнија и боља екипа Куршумлије. Јесу судије кумовале са неким одлукама, али нама није први пут да имамо лоше суђење или лоше одлуке по нас. Према томе, морамо да будемо спремни на те ствари. Треба да се сконцентришемо на утакмицу – да дамо више и примимо мање голова. То ето нисмо урадили и уследио је незаслужени пораз − наглашава Стошић.

Алексинчани су тренутно на седмом месту са 15 бодова. У следећем колу на свом паркету играће против Слоге из Петровца на Млави.

КУРШУМЛИЈА – АЛЕКСИНАЦ 35:34 (17:17)

Спортски центар, Куршумлија. Гледалаца: 50. Судије: Душан Лепојевић, Марко Митић (Лесковац). Седмерци: Куршумлија 4 (3), Алексинац 4 (3). Искључења: Куршумлија 10, Алексинац 8 минута.

КУРШУМЛИЈА: Миловановић, Владисављевић, Илић 4, Анисијевић 4, Новаковић 5, Шћепановић, Новичић 4, Милошевић, Миленковић 5, Милутиновић 13, Савић, Јовановић, Милићевић.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, Ристић 7, Вељовић 4, Бојовић 5, Ђорђевић 3, Златковић 4, Тривунац 3, Милановић 1, Недељковић 1, Стевановић 1, Ивановић, Цако 4, Стојановић 1.

Играч утакмице: Горан Новаковић (Куршумлија).

Фотографије: Архива.