„Рудари” умало од готовог вересија

У 20. колу Окружне лиге Нишавског округа, лидер првенства, Рудар 2016, забележио је нову победу, 17. по реду.

На Градском стадиону на Алексиначком Руднику, „рудари” су са 4:3 савладали екипу Тасковића. У финишу утакмице било је доста узбуђења, пошто су гости од 4:0 успели да смање резултат на 4:3.

Слога је у Корману поражена од Радничког из Кочана са 0:2. Пораз је претрпео и Јастребац из Тешице који је у Витошевцу изгубио од Полета резултатом 2:1. Иста судбина задесила је и Полет из Радевца на гостовању у Рожини где је поражен са 4:3.

Остали резултати 20. кола:

Шарлинaц: Топлица – Борац (Азбресницa) 0:3.
Мерошинa: Рад – Моравац (Чечинa) 3:1,
Јовановaц: Слога – Арбанасце 1:2, и
Малошиште: Малошиште – Баличевац 6:0.

Слободан је био Мекиш.

Рудар 2016 је и даље на водећој позицији, сада са 53 бода, два више од другопласираног Малошишта.

Остали клубови са територије коју покрива Фудбалски савез општине Алексинац имају следећи пласман: Полет из Радевца је осми са 28 бодова, Јастребац је на 10. позицији са 25 бодова, Полет из Витошевца заузима 11. место са 19, док је Слога из Кормана 15. са осам бодова.

РУДАР 2016 – ТАСКОВИЋИ 4:3 (2:0)

Градски стадион, Ал. Рудник. Судија: Лазар Цветковић (Прћиловица). Стрелци: 1:0 Арсић у 15, 2:0 Ђокић у 30, 3:0 Ђокић у 52, 4:0 Лазић у 64, 4:1 Крстић (из пенала) у 71, 4:2 Кoцић у 79, 4:3 Милошевић у 85. минуту.

РУДАР 2016: Алекса Ристић, М. Земљак (од 45+2 Пејковић), Нешић (од 45+1 Стевановић), Арсић (од 60. Ивановић), Станковић, Ђурић (од 45. Николић), Ђокић, Поповић, Лазић, М. Ристић (од 60. Ђошев), Стојановић.

ТАСКОВИЋИ: Цветановић, Стојановић (од 35. Здравковић), Милошевић, Бујић, Ристић, Стојчевић, Митић, Коцић, Ивановић, Крстић, Живадиновић.

СЛОГА (К) – РАДНИЧКИ 0:2 (0:1)

Игралиште Слоге, Корман. Судија: Стефан Ивановић (Мерошина). Стрелци: 0:1 Милошевић у 2, 0:2 Гавазовић у 57. минуту. Жути картон: Стевановић (Слога).

СЛОГА (К): Маринковић, Илић (од 61. Јанаћковић), Стојковић, Марјановић, Стевановић, Ђорђевић, Бранковић (од 46. Радојковић), Војиновић (од 69. Китановић), Марковић, Рајковић, Недељковић (од 69. Николић).

РАДНИЧКИ: Љубић, Миленковић, Аритоновић, Чемерикић, Стајић, Немања Ђорђевић (од 70. Никола Ђорђевић), Милошевић, Гавазовић (од 64. Милошевић), Вучковић, Аритоновић, Цакић (од 61. Спасић).

ПОЛЕТ (В) – ЈАСТРЕБАЦ 2:1 (1:0)

Игралиште „Света Петка”, Витошевац. Судија: Милош Пејчиновић (Радевац). Стрелци: 1:0 Јовић у 40, 1:1 Д. Ценић (из пенала) у 66, 2:1 Л. Бабић у 76. минуту. Жути картони: Рајић, Богдановић, Ристић (Полет), Лукић, Ђукић, Филиповић, Н. Ценић (Јастребац).

ПОЛЕТ (В): Марковић, Рајић, Симоновић, Бјелић, Ристић (од 67.Николић) , Богдановић, Јовић, Ракић, Л. Бабић, Чекрлић (од 90+1. Поповић), Маловић (од 80. Динић).

ЈАСТРЕБАЦ: Ј. Стојановић, Симоновић (од 46. Лукић), Н. Ценић, Пантовић, Филиповић, Д. Ценић, У. Ценић, Ђукић (од 86. Крстић), Ђорђевић, Маринковић (од 67. Милић), А. Динчић.

НАИСУС – ПОЛЕТ (Р) 4:3 (2:1)

Игралиште Наисуса, Рожина. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Александар Пешић у 4, 2:0 Александар Пешић у 15, 2:1 М. Радојковић у 29, 2:2 Н. Бабић у 50, 3:2 Н. Бабић (аутогол) у 69, 4:2 Александар Пешић у 74, 4:3 Н. Радојковић у 76. минуту. Жути картон: Стојадиновић (Полет).

НАИСУС: Савић, Стевић, Н. Вељковић, Миленковић, Михајловић, Александар Пешић, Мирић (од 62. К. Вељковић), Динић, Дикић (од 77. Милош Тасић), Александар Пешић, Марко Тасић.

ПОЛЕТ (Р): Стојадиновић, Ишпановић, Миљковић (од 87. Ружић), Стевановић, Милошевић, Михајловић, М. Радојковић, Н. Бабић, Н. Радојковић, Милорадовић (од 60. А. Динчић), Николић (од 69. Јовановић).

Фотографије: Милан Јовановић (Наисус- Полет (Р), Инстаграм ФК Јастребац, Тешица