NAPRETKU PRIPAO DERBI, ĐORĐEVIĆ-MARINKOVIĆ 31 POEN

Košarkaši Napretka JKP slavili su, u uzbudljivom susretu, protiv ekipe Zdravlja iz Leskovca 88:82 (29:20, 16:21, 18:12, 25:29). Aleksinčani su tokom meča uglavnom vodili, ali se gosti ni u jednom trenutku nisu u potpunosti predali, već su zadržavali rezultatski priključak. Aleksinački tim predvodio je Jovan Đorđević-Marinković sa 31 poenom.

Domaća ekipa na sjajan način je otvorila derbi. Na isteku trećeg minuta igre i trojke Đorđević-Marinkovića, Napredak stiče dvocifrenu prednost – 15:5. Uzvraća tim iz Leskovca, koji je nakon pogotka Tešanovića van linije 6,75 smanjio zaostatak na 15:12. Nešto kasnije, Napredak ponovo stvara osetniju prednost (23:14), koju uspešno zadržava do kraja prvog perioda – 29:20.

U nastavku susreta, bolja igra gostujućih košarkaša donosi novi egal. Nakon trojke Dojčinovića, Zdravlje se primaklo na svega – 1 (34:33). Usledila je efikasna igra i razmena poena na obe strane terena, pa je do poluvremena ekipa Zdravlja uspela da prepolovi zaostatak iz prve četvrtine – 45:41.

Kratko je trajalo minimalno vođstvo Zdravlja, zabeleženo u 22.minutu (47:48). Domaćin je imao odgovor, u vidu serije poena, pa je u 27. minutu već bilo novih +9 – 59:50.

Iako su košarkaši Napretka u prvom minutu poslednje četvrtine dostigli maksimalnih +13 (68:65), tim iz Leskovca još jednom je pokazao svoju ozbiljnost. U narednih 5 minuta zaigrali su znatno angažovanije, posebno u napadu, te su ovaj deo meča dobili 10:19, što je primoralo trenera Raičevića da zatraži tajmaut.

Mali predah na klupi, isprva, nije urodio plodom. Gostujući košarkaši zapretili su u 38. minutu, kada su prišli na 81:77. Ipak, ispostavilo se da je i taj njihov pokušaj da preokrenu meč bio uzaludan. Prelomni momenat susreta možda se desio pri početku poslednjeg minuta, kada je Nikola Raičević pogodio trojku za 86:77 u korist njegove ekipe.

Na kraju, četvrta uzastopna pobeda našeg tima, koji sada deli treću poziciju na tabeli, upravo sa Zdravljem iz Leskovca. Naredni susret, aleksinački košarkaši igraće u gostima, protiv Plane. Ekipa iz Velike Plane, koju sa klupe predvodi Predrag Peca Jaćimović, u dosadašnjem toku Druge lige Srbije nije uspela da upiše pobedu.