Napretku izmakla pobeda u dramatičnoj završnici

Aleksinački Napredak JKP poražen je od Dinamika na gostujućem parketu 81:77 (20:17, 20:23, 20:19, 21:18). Gosti iz Aleksinca odlično su otvorili meč pun preokreta i neizvesnosti, da bi u finišu ostali bez još jedne velike pobede i novih bodova.

Ekipa Napretka sjajno je otvorila meč. Nakon 4 minuta igre, aleksinački košarkaši poveli su sa +9 (4:13). Ivan Smiljanić (dve) i Bojan Tomašević pogađaju za tri poena i predvode Dinamik do rezultatskog preokreta i vođstva nakon prvih 10 minuta – 20:17.

Nisu se igrači Nebojše Raičevića predavali nakon +7 koje je domaći tim stekao na samom početku druge četvrtine. Dušan Ognjenović pogađa svoj šut i dodatno bacanje, a potom je i Bogdan Mikavica bio precizan van linije za tri poena, pa je Napredak svoj zaostatak sveo na -1 (24:23).  Još jednom je Dinamik u toku ovog perioda došao do +7 (37:30), ali su Aleksinčani i ovo sustigli i na poluvremenu poravnali rezultat – 40:40.

Velika borba na terenu i rezultatska klackalica viđene su i u nastavku utakmice. Ipak, domaći sastav dobio je minimalnu prednost uoči početka odlučujuće deonice – 60:59.

U dva navrata je Napredak tokom poslednje četvrtine imao +3. Poenima Glišića i novom trojkom Tomaševića, Dinamik dolazi do vođstva – 73:71. Dimitrije Raičević sa 4 vezana poena vraća prednost svom timu u 39. minutu – 73:75.

Mert Akaj postiže jako bitnu trojku za svoju ekipu. Košarkaši Napretka u sledećem napadu gube loptu, pa je Dimitrije Raičević upravo na Akaju načinio faul, koji je sudijska trojka kasnije preinačila u nesportsku ličnu grešku. Košarkaš domaćih bio je polovičan sa penala, a njegov tim nije iskoristio dodatni napad koji je imao na raspolaganju.

U penal završnici koja je usledila, Dinamik je na 8 sekundi do kraja došao na +3 – 79:76. Aleksandar Ilkić je pogodio prvi penal, a njegov promašaj nakon drugog bacanja pokupio je Lazar Stanković i postigao poene za izjednačenje, ali su oni poništeni zbog dosuđenog prestupa Ilkiću.

Na kraju, usledilo je slavlje domaćeg i veliko razočaranje gostujućeg tima.

Najistaknutiji u ekipi Napretka bio je Dimitrije Raičević sa 16 poena. Dvocifreni u gostujućem sastavu bili su jo Nemanja Karalić i Aleksandar Ilkić sa po 12 postignutih poena.

Napredak će i nakon kompletnog 18. kola ostati na 7. poziciji na tabeli, a u narednom kolu ugostiće drugoplasiranu Slobodu iz Užica.