Napredak tesno poražen, sjajni Bogavac

Aleksinački KK Napredak Bosforus poražen je u trećem kolu Druge llige Srbije. U neizvesnom susretu u Zrenjaninu, bolji bio je Proleter Naftagas 91:87 (22:26; 32:24; 14:16; 23:21). Tokom čitave utakmice ekipe su se smenjivale u vođstvu, a ni jedan protivnik nije uspeo da stvori veću rezultatsku prednost. U timu Napretka ponovo je blistao iskusni Slaviša Bogavac, koji je nanizao 35 poena uz 15 uhvaćenih lopti.

Aleksinački tim bolje je otvorio susret. Već na samom početku stečena je prednost od 5-6 poena razlike, koja je uspešno održavana tokom cele prve deonice. U ovom periodu, takođe je zablistao Marko Marinković, koji je u prvoj četvrtini ubacio čak 12 poena. Nakon 10 odigranih minuta, Napredak je vodio sa 26:22.

U drugom periodu, znatno bolja igra domaćih. Pre svega, u napadu. Pogodili su 4 trojke za kratko vreme i u potpunosti preuzeli kontrolu na terenu.

Slaviša Bogavac je, uz učinak od 47 indeksnih poena, prvi favorit za najkorisnijeg igrača 3. kola

U trećoj deonici nastavljena je velika borba na parketu. Timovi su se konstantno smenjivali u vođstvu, ali nije bilo izgleda da bi neko od istih uspeo da prelomi meč u svoju korist pre poslednjeg zvuka sirene.

Na kraju su Zrenjaninci uspeli da dobiju ovaj izuzetno zanimljivu i neizvesnu utakmicu i slave sa 91:87.

O tome koliko je ovaj susret bio gotovo potpuno ujednačen, možda najbolje govore određeni statistički podaci: Napredak je nadskočio protivnika (5 uhvaćenih lopti više), imao bolji procenat šuta iz igre, kao i nešto bolje izvedena slobodna bacanja. Domaći tim imao je nešto više ukradenih lopti, kao i samo jedan indeksni poena više, u ukupnom zbiru – 100:99.

Aleksinačka ekipa će u narednom kolu igrati protiv Slobode, u Užicu, sastava koji je u dosadašnja dva meča ostvario maksimalan skor.

Napredak Bosforus: Stevanović, Zornić 6, Jančić 9 (4as), Vidić, Stanisavljević, Mitić 4 (3sk, 2bl), Milosavljević 2, Bogavac 35 (15sk, 47 indeks), Marinković 18 (5sk), Đurđević 13 (9as).