Напредак прекинуо пост, кикс Мораве

Фудбалери ОФК Напретка 1929 најзад су заблистали у пуном сјају и после осам кола освојили три драгоцена бода у борби за опстанак у Зони Центар.

После боље игре, поготово у другом полувремену, изабраници тренера Далибора Петровића победили су екипу ОФК Ниша са 2:0. Алексинчани су до предности дошли у 32. минуту поготком Ненада Милуновића из једанаестерца. На 2:0 у 68. минуту повисио је Славко Ђорђевић фантастичним евроголом са двадесетак метара.

Нишлије су могле на смање резултат у 85. минуту, када је судија Никола Јовановић показао на белу тачку. Шут Миљковића са 11 метара Пејчиновић је одбранио. Ударац је, међутим, поновљен, овога пута шутирао је Ивановић, Пејчиновић јеопет одлично реаговао и прстима захватио лопту која је погодила стативу.

Фудбалери Мораве гостовали су Палилулцу и претрпели пораз од 1:0.

У 10. минуту Марјановић је за тренутак закаснио са испуцавањем лопте, његов шут блокирао је Симоновић и лопта је завршила у мрежи Житковчана. У 20. минуту Марко Петровић је имао прилику да поравна резултат, али је његов ударац зауставила статива.

Током већег дела утакмице Житковчани су имали иницијативу, али нису успели да изједначе резултат.

Раднички 2020 – Наша крила 1:5,
ОФК Брзи Брод – Земљорадник 2:2,
Младост (Б) – Младост (М) 2:0,
Цар Константин – Сврљиг 0:2,
Буковик – Пуковац 2:3, и
Орљане – Јединство (ГМ) 3:2.

На првом месту је ОФК Брзи Брод са 45 бодова, Морава је на деветој позицији са 22 бода, а ОФК Напредак 1929 заузима претпоследње, 15. место са седам бодова.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ОФК НИШ  2:0 (1:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 250. Судија: Никола Јовановић (Бор). Стрелци: 1:0 Милуновић (из пенала) у 32, 2:0 Ђорђевић у 68. минуту. Жути картони: Ђорђевић, Вељковић, Стоиљковић (ОФК Напредак), Нешић, Крстић, Ивановић, Милосављевић (ОФК Ниш). Црвени картон: Зека (ОФК Напредак) у 78. минуту.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Ђокић, Стојановић, М. Цандер, Зека, Душанић (од 45. Паприца), Тасић (од 80. Видановић), Милуновић, Ђорђевић (од 89. Стоиљковић), Н. Цандер, Смиљковић (од 80. Вељковић).

ОФК Напредак 1929 (фото: М. Јовановић)

ОФК НИШ: Илић, Танић (од 45. Живковић), Нешић (од 80. Јаковљевић), Лилић (од 45. Миљковић), Динов (од 62. Ивановић), Мирчић (од 66. Милосављевић), Лазаревић, Милић, Крстић, Јовановић, Јовић.

ПАЛИЛУЛАЦ – МОРАВА 1:0 (1:0)

Стадион ФК Младост, Медшевац. Гледалаца: 30. Судија: Немања Вулић (Ниш). Стрелац: 1:0 Симоновић у 10. минуту. Жути картони: Величковић, Симоновић, Христић  (Палилулац), Марјановић, Симић, Петровић, Новковић (Морава).

ПАЛИЛУЛАЦ: Христић, Дамњановић, Величковић, Јанковић, Стојановић, Марјановић (од 76. Стаменковић), Крстић (од 90+1. Јовановић), Митровски, Симоновић, Илић, Стојковић.

МОРАВА: Антонијевић, Д. Петровић, Марјановић, Милосављевић, С. Петровић, Лазаревић (од 81. Милошевић), Д. Ристић (од 59. Стевић), М. Петровић, Богдановић (од 85. Димитријевић), Симић, Новковић.

ФК Морава Житковац (фото: М. Илић)

Фотографије: Михајло Илић (ОФК Напредак – ОФК Ниш, Палилулац – Морава).