Napredak prekinuo lošu seriju, poraz Morave

U 28. kolu Zone Centar OFK Napredak 1929 igrao je kod kuće, a žitkovačka Morava u gostima.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu, fudbaleri OFK Napretka 1929 ugostili su ekipu Delijskog visa iz Niša i posle serije od četiri poraza najzad su obradovali svoje navijače – slavili su protiv Nišlija sa 2:1. Aleksinčani su poveli golom Đoševa u 8. minutu, ali su gosti ekspresno poravnali rezultat. Sredinom prvog poluvremena Filip Nešić je postigao gol za Napredak i, kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat.

OFK Napredak 1929 Aleksinac

Bez četvorice standardnih prvotimaca, Morava je gostovala Našim krilima u Belotincu i pretrpela je poraz od 2:0. Žitkovčani su pružili odličnu igru, ali su strelci zatajili. U 7. minutu golman Morave je odbranio jedanaesterac. Ovo je prvi poraz Morave u prolećnom delu šampionata.

FK Morava Žitkovac

Niš: OFK Sinđelić – Palilulac 6:1,
Gornji Matejevac: Jedinstvo – OFK Niš 1:0,
Medoševac: Mladost – Pukovac 3:2,
Batušinac: Mladost – Svrljig 4:2,
Orljane: Orljane – Malošište 3:2, i
Ražanj: Bukovik – Rudar (Jelašnica) 5:0.

Evo kako dva kola pre kraja prvenstva izgleda tabela. OFK Sinđelić je prvi sa 82 boda, Morava ima 51 bod i zauzima drugu poziciju, dok je OFK Napredak skočio na deveto mesto sa 37 bodova, koliko ima i Mladost iz Batušinca na 10. mestu.

Fotografije: Mihajlo Ilić (Naša krila – Morava)