Напредак прекинуо лошу серију, пораз Мораве

У 28. колу Зоне Центар ОФК Напредак 1929 играо је код куће, а житковачка Морава у гостима.

На Градском стадиону у Алексинцу, фудбалери ОФК Напретка 1929 угостили су екипу Делијског виса из Ниша и после серије од четири пораза најзад су обрадовали своје навијаче – славили су против Нишлија са 2:1. Алексинчани су повели голом Ђошева у 8. минуту, али су гости експресно поравнали резултат. Средином првог полувремена Филип Нешић је постигао гол за Напредак и, како се испоставило, поставио коначан резултат.

ОФК Напредак 1929 Алексинац

Без четворице стандардних првотимаца, Морава је гостовала Нашим крилима у Белотинцу и претрпела je пораз од 2:0. Житковчани су пружили одличну игру, али су стрелци затајили. У 7. минуту голман Мораве је одбранио једанаестерац. Ово је први пораз Мораве у пролећном делу шампионата.

Ражањ: Буковик – Рудар (Јелашница) 5:0.

Ево како два кола пре краја првенства изгледа табела. ОФК Синђелић је први са 82 бода, Морава има 51 бод и заузима другу позицију, док је ОФК Напредак скочио на девето место са 37 бодова, колико има и Младост из Батушинца на 10. месту.

Фотографије: Михајло Илић (Наша крила – Морава)