Napredak poražen u Novom Pazaru; Aleksinčani pružili jak otpor

Ekipa Napretka JKP doživela je prvi poraz u Košarkaškoj ligi Srbije. Bolji od našeg tima bio je član ABA 2. lige, Novi Pazar 81:71 (20:17, 22:19, 19:13, 20:22). Najbolji u aleksinačkom sastavu bio je Slaviša Bogavac sa 12 poena i 5 skokova (ind. 18), dok je najefikasniji bio Luka Milojević sa poenom više. Kod pobednika, blistao je Tarik Brunčević sa 20 poena.

Početak meča u ”Pendiku” nagovestio je veliku borbu na parketu. Prve poene na ovoj utakmici postigao je Aleksandar Ilkić, kada je nakon polovičnih penala doveo Napredak u prvo vođstvo – 0:1. Dušan Ognjenović vezao je 4 poena i produžio vođstvo ekipe iz Aleksinca do 4. nuta susreta – 4:5.

Od ovog momenta, rezultatsko vođstvo preuzeo je domaći sastav, koji je sa 11:5 u korist prvi put ozbiljnije pripretio. Odolevali su gosti u narednim minutima, pa je na kraju prvog dela bilo +3 za novi Pazar (20:17).

Početkom druge četvrtine, tim Olivera Popovića dolazi do velikih 31:19. Na drugoj strani usledio je odgovor, nakon koševa ilkića, Ognjenovića i Milinčića. Na nešto više od 3 minuta do kraja poluvremena, prednost Novopazaraca ”istopila” se na 32:27.

Na veliki odmor otišlo se sa rezultatom 42:36 za Novi Pazar.

Igrači Nebojše Raičevića su jako loše otvorili treći period. Napretkovim igračima bilo je potrebno gotovo 4 minuta da postignu koš u ovoj deonici. Domaći klub je to umeo da kazni i stvori seriju 9:0, pa je na semaforu stajalo velikih 51:36 Novi Pazar. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 61:49.

U 35. minutu utakmice, Napredak je uspeo da serijom 8:0 ozbiljnije pripreti Novopazarcima i približi se na 65:61. Ipak, u 36. minutu dosuđena je tehnička greška Vojkanu Milinčiću, a nedugo zatim i nesportska Dimitriju Raičeviću. Od ovog trenutka, domaća ekipa se ponovo ”odlepila”, posebno nakon trojke Vulića za 73:61.

Najzaslužniji za čuvanje prednosti Novog Pazara bio je Tarik Brunčević, koji je sa učinkom od bio daleko najbolji pojedinac na meču. Bivši igrač Napretka, Milan Vulić, postigao je 13 poena.

Konačni rezultat na kraju susreta bio je 81:71 u korist tima iz Novog Pazara.

Statistički gledano, obe ekipe su loše šutirale za tri poena (Novi Pazar 26%, Napredak 19%). Izabranici Nebojše Raičevića podbacili su sa linije penala, sa svega 51 procentom realizacije (14/27). Napredak je imao više osvojenih lopti (10:14), ali je domaći tim bio bolji u skoku (38:33).

Ekipa Napretka sada ima učinak od po jedne pobede i poraza. U narednom kolu, sledeće subote, košarkaši aleksinačkog kluba dočekuju Vojvodinu. Novosađani u prva dva kola nisu uspeli da upišu pobedu.