Напредак поражен у Новом Пазару; Алексинчани пружили јак отпор

Екипа Напретка ЈКП доживела је први пораз у Кошаркашкој лиги Србије. Бољи од нашег тима био је члан АБА 2. лиге, Нови Пазар 81:71 (20:17, 22:19, 19:13, 20:22). Најбољи у алексиначком саставу био је Славиша Богавац са 12 поена и 5 скокова (инд. 18), док је најефикаснији био Лука Милојевић са поеном више. Код победника, блистао је Тарик Брунчевић са 20 поена.

Почетак меча у ”Пендику” наговестио је велику борбу на паркету. Прве поене на овој утакмици постигао је Александар Илкић, када је након половичних пенала довео Напредак у прво вођство – 0:1. Душан Огњеновић везао је 4 поена и продужио вођство екипе из Алексинца до 4. нута сусрета – 4:5.

Од овог момента, резултатско вођство преузео је домаћи састав, који је са 11:5 у корист први пут озбиљније припретио. Одолевали су гости у наредним минутима, па је на крају првог дела било +3 за нови Пазар (20:17).

Почетком друге четвртине, тим Оливера Поповића долази до великих 31:19. На другој страни уследио је одговор, након кошева илкића, Огњеновића и Милинчића. На нешто више од 3 минута до краја полувремена, предност Новопазараца ”истопила” се на 32:27.

На велики одмор отишло се са резултатом 42:36 за Нови Пазар.

Играчи Небојше Раичевића су јако лоше отворили трећи период. Напретковим играчима било је потребно готово 4 минута да постигну кош у овој деоници. Домаћи клуб је то умео да казни и створи серију 9:0, па је на семафору стајало великих 51:36 Нови Пазар. На крају треће четвртине резултат је био 61:49.

У 35. минуту утакмице, Напредак је успео да серијом 8:0 озбиљније припрети Новопазарцима и приближи се на 65:61. Ипак, у 36. минуту досуђена је техничка грешка Војкану Милинчићу, а недуго затим и неспортска Димитрију Раичевићу. Од овог тренутка, домаћа екипа се поново ”одлепила”, посебно након тројке Вулића за 73:61.

Најзаслужнији за чување предности Новог Пазара био је Тарик Брунчевић, који је са учинком од био далеко најбољи појединац на мечу. Бивши играч Напретка, Милан Вулић, постигао је 13 поена.

Коначни резултат на крају сусрета био је 81:71 у корист тима из Новог Пазара.

Статистички гледано, обе екипе су лоше шутирале за три поена (Нови Пазар 26%, Напредак 19%). Изабраници Небојше Раичевића подбацили су са линије пенала, са свега 51 процентом реализације (14/27). Напредак је имао више освојених лопти (10:14), али је домаћи тим био бољи у скоку (38:33).

Екипа Напретка сада има учинак од по једне победе и пораза. У наредном колу, следеће суботе, кошаркаши алексиначког клуба дочекују Војводину. Новосађани у прва два кола нису успели да упишу победу.