Napredak poražen u Čačku

Košarkaši aleksinačkog Napretka doživeli su poraz u okviru Plej-auta Druge muške lige Srbije. Na gostovanju u Čačku, bolja je bila ekipa Železničara sa 116:95 (36:29, 31:23, 20:22, 28:22). Bila je ovo pretposlednja utakmica u sezoni.

Pitanje pobednika bilo je odlučeno već u prvom poluvremenu. Šuterski veoma raspoloženi, Čačani su nakon 20 minuta igre imali prednost od 67:52.

U trećoj deonici Napredak je bio nešto ravnopravniji protivnik, da bi u poslednjoj domaćin dodao gas i ubedljivo slavio.

Kako je već ranije ostao bez svojih šansi za opstanak u Drugoj ligi, meč poslednjeg kola za Napredak će biti bez takmičarskog značaja. U subotu u Aleksinac dolazi tim Klika iz Arilja, koji je odneo pobedu u prvom okršaju pre nekoliko nedelja.