Напредак победио у Зајечару; Јастреб силовито до победе

Кошаркаши алексиначких клубова забележили су нове победе у својим такмичењима.

Напредак је у Зајечару славио након продужетка 84:90 (19:14, 17:17, 22:22, 19:24, 7:13). Домаћи Бин био је у предности током већег дела меча. Алексинчане су додатно оптеретили проблеми са фауловима. Миладиновић, до тог момента најбољи на терену, је због пет личних грешака морао раније да напусти игру.

Били су Зајечарци на корак од победе, јер су имали +3 на свега 2.7 секунди до краја. Раичевић је погодио тројку и меч увео у продужетак. У додатних пет минута исти кошаркаш постиже још три тројке и доноси свом тиму недостужну предност.

Алексинчани у следећем колу дочекују лидера на табели Прве регионалне лиге, екипу Ниша. Напредак има скор од 4 победе и три пораза, док је Ниш забележио свих 7 победа.

_________________________________________

Кошаркаши Јастреба остварили су још једну вредну и убедљиву победу. Овог пута, у Алексинцу је “страдала” екипа Плеј офа из Лесковца 86:61 (21:5, 30:11, 18:22, 17:23).

Питање победника у овој утакмици решено је већ у првом полувремену. Овај период Јастреб је добио са невероватних 51:16.

Уследило је друго полувреме у знатно лаганијем ритму, па је домаћи тим рутински привео меч крају.

Била је ово 5. победа Јастреба, уз само један пораз у досадашњем току сезоне. У наредном, 7. колу Друге регионалне лиге, алексиначки клуб гостоваће Ртњу у Бољевцу.