Напредак немоћан пред ,,рафалом” гостију

Алексиначки Напредак поражен је на свом терену од Младости из Смедеревске Паланке 75:91 (25:22, 12:18, 22:34, 16:17). Меч првог кола плеј-аута Друге лиге Србије био је неизвестан само у првом полувремену, током чијег већег дела је Напредак имао предност.

Преломна је била трећа четвртина, у којој су гости постигли чак 34 поена, наспрам Напреткових 22. У другом полувремену је до изражаја дошла дужина клупе и искусни играчи којима располаже тим из Смедеревске Паланке.  Иако су у готово свим осталим статистичким показатељима две екипе биле изједначене, кошаркаши Младости били су далеко успешнији у шуту из игре (18/30 за два, 14/36 за три).

Најефикаснији у Напретку био је Никола Раичевић са 21 поеном. Двоцифрени учинак имали су и Немања Шевић 13 (10 ск.) и Вукадин Петровић 12 (8ск.). У тиму победника истакао се Лазара Станковић са 15 поена и 15 скокова.

Напредак тренутно заузима пету позицију на табели плеј-аута. У следећем колу, Алексинчани ће гостовати Морави из Владичиног Хана. Морава је у овом колу савладала екипу Радничког у Крагујевцу и налази се на челу табеле са 12 освојених бодова.