Напредак надмашио Суботинчане, Радевчани убедљиви против Тасковића

У 6. колу Окружне лиге, ОФК Напредак 1929 и Полет из Радевца укњижили су цео плен, док су Моравица и Морава остале без бодова.

У комшијском дербију у Алексинцу, фудбалери ОФК Напретка без већих проблема савладали су Моравицу из Суботинца и забележили пети тријумф у јесењем првенству Окружне лиге Нишавског округа.

Мрежу Суботинчана начео је сјајни Ненад Милуновић у 5. минуту да би Душанић у 13. минуту повисио на 2:0. Суботинчани су манифествовали велику борбеност и жељу да промене резултат, али је одбрана Напретка била на висини задатка. У другом делу меча, у 67. минуту, Душанић је постигао еврогол – 3:0. Шест минута касније, Михајло Цветковић је савладао Пејчиновића  и тако ублажио пораз Моравице и поставио коначан резултат – 3:1.

На Градском стадиону у Алексинцу Полет из Радевца је био убедљив против Тасковића – славио је са 5:1. Већ у 9. минуту гости су стекли предност од 0:1, а Радевчани, иако су покушавали, до краја полувремена нису успели да промене резултат. У другом делу, међутим, друга прича. За пет минута, од 63. до 68, стрелци домаћег тима три пута су приморали противничког голмана на капитулацију, потом је играч гостију Стојановић грешком погодио сопствену мрежу, да би у самом финишу меча  Младен Илић после слалома лобовао противничког голмана – 5:1.

На меч у Рожини против Наисуса, једне од најјачих екипа у лиги, житковачка Морава отпутовала је без петорице стандардних првотимаца који су повређени на претходној утакмици. Међу њима је и голман Вујановић, кога је на голу заменио такође повређени играч Душан Петровић. Драстично ослабљени, Житковчани претрпели бродолом – поражени су са 7:0!

Остали резултати 6. кола.

Мекиш – Орљане 2:0,
Рад (Мерошина) – Кнежица 5:2,
Буковик (Ражањ) – Југовићи (Југ Богдановац) 1:1,
Раднички (Кочане) – Слога (Јовановац) 9:0, и
Арбанасце – Малошиште 2:4

На челу табеле је ОФК Напредак са 16 бодова, колико има и Малошиште на другом месту.

После ремија у заосталој утакмици са Радничким из Кочана и победе против Тасковића, Полет из Радевца има 11 бодова па је са 8. скочио на 5. место, Морава је 8. са 9 бодова, док је Моравица на 11. месту са 5 бодова.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – МОРАВИЦА 3:1 (2:0)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Василије Алексић. Стрелци: 1:0 Милуновић у 5, 2:0 Душанић у 13, 3:0 Душанић у 67, 3:1 Цветковић у 73. минуту. Жути картон: Милуновић (ОФК Напредак).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Д. Цандер, Ђошев (од 46. Марјановић), Душанић, Тасић (од 46. Петровић), Милуновић (од 46. Гогић), Смиљковић, Ценић, Матејев (од 46. Недељковић), Н. Цандер, М. Цандер (од 46. Николић).

ОФК Напредак 1929 Алексинац

МОРАВИЦА: Благојевић, Симоновић (од 46. Стојановић), АндријаСтевановић, Нур, Александар Стевановић, Вукић, Радоњић, Ђорђевић, Вељковић, Цветковић, Голубовић (од 52. Танасковић).

ФК Моравица Суботинац (фото из архиве)

ПОЛЕТ (Р) – ТАСКОВИЋИ 5:1 (0:1)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Радован Милићевић. Стрелци: 0:1 Дамњановић у 9, 1:1 Радивојевић у 63, 2:1 Спасић у 65, 3:1 Радојковић у 68, 4:1 Стојановић (аутогол) у 80, 5:1 М. Илић у 86. минуту.

ПОЛЕТ: Стојадиновић, И. Илић (од 46. Динчић), Стојановић, Милошевић, Р. Јанковић, Михајловић, Радојковић, Тодоровић (од 46. Ђукић), Спасић (од 71. Ишпановић), Николић (од 46. М. Илић), Радивојевић (од 68. Миљковић).

ФК Полет Радевац

ТАСКОВИЋИ: Цветановић, Стојановић, Милошевић, Николић, Ристић, Коцић, Стојчевић, Ђорђевић, Ивановић, Крстић, Дамњановић.

НАИСУС – МОРАВА 7:0 (3:0)

Игралиште Наисуса, Рожина. Судија: Стефан Лазић. Стрелци: 1:0 Пешић у 2, 2:0 Пешић у 28, 3:0 Јовановић у 29, 4:0 Пешић у 62, 5:0  Илић (аутогол) у 66, 6:0 Динић у 73,7:0 Станковић у 82. минуту. Жути картони: Вељковић (Наисус), Димитријевић, Новковић (Морава).

НАИСУС: Савић, Денић (од 63. Динић), Стевић, Михајловић, Тасић, Момчиловић (од 46. Вељковић), Јовановић (од 71. Миленковић), Станковић, Александар Пешић (од 63. Ђорђевић), Грујић, Александар Пешић (од 63. Дикић).

МОРАВА: Д. Петровић, Миљковић (од 50. Милосављевић), Стевић (од 74. Милорадовић), Димитријевић, Ивановић, Илић, М. Петровић, Николић (од 49. Костић), Ђ. Јанковић, Новковић, С. Јанковић (од 74. Банковић).