Напредак испустио победу, пораз Мораве од лидера

У оквиру 10. кола Зоне Центар,  фудбалери ОФК Напретка 1929 јуче су Градском стадиону у Алексинцу угостили екипу Сврљига.

Меч старих ривала протекао је у знаку домаћина који су у имали више од игре, поготову у другом полувремену. У 61. минуту, из слободног ударца са двадесетак метара Филип Нешић је постигао фантастичан гол и измамио аплауз на трибинама.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фото из архиве)

У зауставном времену, у 92. минуту, млади Андреј Првуловић је успео да савлада  голмана Чудића и тако донесе бод свом тиму – 1:1.

Житковачка Морава гостовала је лидеру првенства, нишком ОФК Синђелићу.

Већ у 3. минуту, на ивици шеснаестерца, голман Моравефаулирао је играча Синђелића. Судија је показао на белу тачку, а голману пут у свлачионицу, па је на гол-линију  стао играч Мораве Драган Симић. Бројчану предност Синђелић је максимално искористио; славио је на крају са 6:1. Једини погодак за Мораву постигао је Душан Велинов у првом полувремену када је смањио вођсто Нишлија на 3:1.

ФК Морава Житковац

Горњи Матејевац: Јединсто – Рудар (Јелашница) 2:2,
Ниш: Палилулац – Делијски вис (Ниш) 3:2,
Ражањ: Буковик – Малошиште 7:0,
Белотинац: Наша крила – Пуковац 3:1,
Орљане: Орљане – ОФК Ниш 1:3, и
Батушинац: Младост – Младост (Медошевац) 3:2.

После десет одиграних кола, ОФК Синђелић је и даље на челу табеле, сада са 28 бодова. Буковик је скочио на друго место са 20 бодова, ОФК Напредак је и даље на трећој позицију са бодом мање, док је Морава сада на седмом месту са 15 бодова.

Фотографије: Михајло Илић (ОФК Синђелић – Морава)