Напредак и даље посрће, реми Житковчана у Нишу

Протеклог викенда у Зони Центар одигране су утакмице 11. кола.

ОФК Напредак 1929 је на Градском стадиону у Алексинцу претрпео још један у низу пораза ове јесени. Овога пута цео плен на свој конто уписали су гости из Белотинца, екипа Наших крила. Славили су убедљиво – са 0:3. У првом полувремену било је 0:1, у другом гости су постигли још два гола, од којих један из пенала.

Фудбалери житковачке Мораве гостовали су ОФК Нишу.

Бољу игру у првом полувремену Житковчани су крунисали поготком Лазаревића који је у 37. минуту искористио кикс голмана Стојановића и лоб ударцем погодио циљ.

У другом делу меча, Марко Петровић је имао прилику да повиси на 2:0, али је његов ударац зауставила пречка. У 76. минуту пенал за Нишлије. Голман Алекса Ристић, који је пре тога у два наврата одличним интервенцијама спасао своју мрежу, правовремено је прочитао намеру Гоцића и реаговао, али ипак није успео да укроти његов ударац.

После изједначења Морава је кренула са нападима, водила се жестока борба, али је резултат остао непромењен.

Кнез Село: Раднички 2020 – Палилулац (Ниш), 1:3,
Сврљиг: Сврљиг – Пуковац 0:0,
Батушинац: Младост – Цар Константин 4:3,
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод – Буковик 8:0,
Балајинац: Земљорадник – Орљане 2:0, и
Медошевац: Младост – Јединство (ГМ) 1:4.

Четири кола пре краја јесењег шампионата, на челу табеле је ОФК Брзи Брод са 29 бодова, испред Јединства из Горњег Матејевца које је на другој позицији са четири бода мање. Морава је и даље на 10. позицији са 15 бодова, а ОФК Напредак 1929 на дну табеле са три бода.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – НАША КРИЛА 0:3 (0:1)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Петар Станковић (Ниш). Стеелци: 0:1 Петковић у 9, 0:2 Цветковић у 75, 0:3 Николић (из пенала) у 85. минуту. Жути картони: Паприца,  А. Јовановић ОФК Напредак), Стојковић (Наша крила). Црвени картон: И. Јовановић, пом. тренер ОФК Напретка у 25. минуту.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Тацевић, Ђокић, Д. Цандер (од 46. И. Ловренчић), Видановић, А. Јовановић (од 75. Смиљковић), Л. Јанковић (од 75. Петровић), Стојановић, Андрејевић (од 72. Гогић), Паприца, Вељковић, Арсић (од 75. Николић).

НАША КРИЛА: Стојановић, Петковић (од 77. Ристић), Игњатовић, Перовић, М. Стојковић, Петровић (од 77. Живадиновић), Цветковић (од 77. Илић), Николић, Митић, Н. Стојковић (од  46. Стевановић), Адамовић (од 46. Тасић).

ОФК НИШ –МОРАВА 1:1 (0:1)

Стадион на Пантелеју, Ниш. Судија: Александар Јовановић (Прокупље). Стрелци: 0:1 Лазаревић у 37, 1:1 Гоцић (из пенала) у 76. минуту. Жути картони: Ј. Јовановић, А. Јовановић (ОФК Ниш), Јевремовић, А. Земљак, тренер (Морава).

ОФК НИШ: Илић, Петровић, Танић (од 46. А. Јовановић), Гаврић, Стаменковић (од 59. Миљковић), Динов, Мирчић (од 16. Милосављевић), Гоцић (од 88. Ивечић), Чукић, Јовић (од 59. Јаковљевић), Ј. Јовановић.

МОРАВА: А. Ристић, Ђ. Јанковић (од 32. Новковић), Марјановић, Коцић, Поповић, Лазаревић (од 85. Димитријевић), Јевремовић, Стефановић (од 46. Ђорђевић), Петровић, Симић, Николић (од 59. М. Ристић).

Фотографије: Милан Јовановић (ОФК Напредак – Наша крила), Михајло Илић (ОФК Ниш – Морава).