Напредак граби ка врху, пораз Мораве у дербију (ФОТО+ВИДЕО)

У петом колу Зоне Центар, Напредак је на Градском стадиону у Алексинцу наставио победнички низ и забележио четврти тријумф заредом. Изабраници тренера Душана Васића са 2:1 савладали су екипу Малошишта. У првом полувремену мреже су мировала. Тек у 53. минуту Матејев је довео Алексинчане до предности, на 2:0 повисио је Стојковић у 75. минуту из пенала, а коначан резултат поставио је Ђорђевић два минута пре краја утакмице.

У дербију кола у Житковцу Морава – Наша крила из Белотинца 0:1. До гола, али како се испоставило и до победе, гости су дошли у 44. минуту, када се десила заиста чудна ситуација.

Наиме, голман Мораве је ухватио лопту, али се у паду закачио о стативу и заједно са лоптом пао у гол. У другом полувремену Житковчани су апсолутно доминирали тереном и свим силама покушавали да изједначе, али су гости успели да сачувају резултат.

На гостовању у Балајинцу, Моравица из Суботинца је од Земљорадника изгубила са 8:2. Ово је био четврти пораз Суботинчана у јесењем првенству.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
ФК Моравица Суботинац – тим (август 2020)

Ево и осталих резултата петог кола.

Ниш: ОФК Ниш – ОФК Брзи Брод 0:2,
Горњи Матејевац: Јединство – Вртиште 5:0,
Орљане: Орљане – Наисус (Рожина) 3:2,
Ражањ: Буковик – Пуковац 1:1, и
Јелашница: Рудар – Делијски вис (Ниш) 0:1.

Са 13 бодова вођство на табели преузела су Наша крила, а затим следе ОФК Напредак, Орљане и Делијски вис са по 12 бодова. После два везана пораза Морава је пала на осмо место са девет бодова, док је Моравица и даље на 14. позицији са једним бодом.

НАПРЕДАК – МАЛОШИШТЕ 2:1 (0:0)

Градски стадион у Алексинцу. Судија: Лазар Јовић (Ниш). Стрелци: 1:0 Матејев у 53, 2:0 Стојковић у 75 (из једанаестерца), 2:1 Ђорђевић у 88. минуту.

НАПРЕДАК: Чудић, М. Цандер, Л. Јанковић, Н. Цандер, Р. Јанковић, Стојановић (Васић), Поповић, Н. Стојковић, Живић, Матејев (М. Земљак), Лазић (Тасић).

МАЛОШИШТЕ: Комљенац, Ранђеловић, Димитријевић, Митић, Јовић (Петковић), Мицић, И. Стефановић, Ђорђевић, М. Стефановић, Живковић, Петковић.

ФОТО/ВИДЕО: Милан Јовановић, Оливер Стефановић, Душан Нешић